Přestože vítězky letní ligy jsou už několik týdnů dávno jasné (PS Křeč Mochtín), ve hře jsou pořád i další cenní kovy – stříbro i bronz. Do boje o medaili se pořádně obuly Kobry z Bolešin, které zaskočily chanovické Andělky a třemi přesnými trefami si zajistily velmi důležitou výhru. Andělky vyšly zcela střelecky naprázdno a v průběžném pořadí se propadly na třetí místo právě za své přemožitelky.

Ve druhém duelu si Křečandy v pohodě poradily s Devilkami z Kláštera. Právě tým z jižního Plzeňska je tím třetím, který si brousí zuby na jedno z medailových umístění, ovšem prohrou si cestu na bednu notně zkomplikoval.

V posledním kole se o bronz v přímém souboji utká s Andělkami. Výš už se Devilky nedostanou, naopak chanovické Andělky mohou být ještě i stříbrné. Musí ovšem vyhrát a navíc Kobry by musely vyjít bodově naprázdno. V závěrečném kole jsou ale v duelu se Sokolkami z Neznašov favoritkami. Těm totiž patří v průběžném pořadí poslední místo, byť v devátém kole na domácím hřišti poprvé v letní sezoně dosáhly na první tříbodové vítězství. Porazily blovické Topovky, sousedky v průběžné tabulce (3:2). Poslední kolo na hřišti v Chanovicích tak rozhodně slibuje zajímavou podívanou.

Výsledky 9. kola: Andělky Chanovice – Kobra Stars Bolešiny 0:3 (0:1, 3. a 40. Farná, 37. Mazánková), Křeč Mochtín – Devils Klášter 4:1 (3:1, 4. Zástěrová, 12. Hofmeisterová, 18. Čubanová, 26. Jílková – 20. Diblíková), Topovky Blovice – Sokolky Neznašovy 2:3 (1:2, 6. Mazancová, 47. Klírová – 25. a 33. Rendlová, 9. Dubská).

Autoři: Yvetta Chmelová a Martin Mangl