Klatovy nadělovaly Bzové

KLATOVY - S pětibrankovým přídělem a bez bodů odjížděl v sobotu večer z klatovského fotbalového hřiště po utkání druhého kola divizní skupiny A tým z Bzové. Zápas byl jednoznačnou záležitostí Klatov, Bzová domácí tým moc důkladně neprověřila. Marodka Klatov se už začíná vyprazdňovat, trenér Dejmek už měl k dispozici kapitána Zedníka a do rozjetého vlaku už naskočil i Kopp.

12.8.2007

Fotbalisté TJ Klatovy rozstříleli v utkání druhého kola divizní skupiny A své hosty z Bzové 5:0. Do listiny střelců se zapsal i klatovský Vladimír Hovorka (v červeném dresu).Foto: DENÍK/Yvetta Musílková

Klatovy začaly zostra a už ve druhé minutě měl obrovskou šanci k otevření skóre domácí Šlechta, který svým ve vápně místo technické střely prudce vypálil a trefil břevno. Diváci ale nemuseli dlouho smutnit, protože hned po dalších dvou minutách hry Hovorka lobem přes hostující obranu vysunul Hanzlíka a ten křížnou střelou k tyči překonal brankáře Bzové Šilhavého.

Herní převahu Klatovy zužitkovaly v 16. minutě zápasu. Po další velice pěkné kombinaci přiťukl patičkou Hanzlík míč za sebe Bahledovi, který se štěstím prostřelil brankáře Bzové a zvýšil náskok svého týmu na rozdíl dvou gólů. Ve 38. minutě vypadala slibně další akce Klatov, Viktora uličkou vyslal k bráně hostů Hanzlíka, ale jemu plány zhatil pohotový strážce svatyně Bzové Šilhavý.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po poločasové přestávce, domácí dál udávali tempo hry. Hned ve 47. minutě klatovský Mužík našel na levé straně Zedníka, který posadil míč na hlavu u vzdálenější tyče volnému Bahledovi, ten ale nebyl při zakončení přesný. V 52. minutě míč po centru Cihláře tečoval hlavou jeden z hostů, míč se dostal do vápna k volnému Bahledovi, ale ten místo střely zvolil nepřesnou přihrávku.

V 59. minutě vše napravil Hovorka, který hlavou po Cihlářově přímém kopu rozvlnil síť Bzové potřetí. Hosté příliš nekousali, vystrčili růžky jen v 60. minutě, když hostující Béžó se snažil utéct Cihlářovi, ale jeho úsilí ztroskotalo na pozorném gólmanovi Klatov Míčkovi.

V 75. minutě přidali domácí čtvrtý gól, Javůrek přihrál Koppovi, který posunul na Hanzlíka a ten, ač atakován, technickou střelou levačkou úspěšně zakončil. Hanzlík ještě o minutu později z těžkého úhlu pálil vedle.

V 85. minutě hostující Kaufman zastavil faulem ve vápně pronikajícího Hanzlíka a hlavní sudí Jedlička nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil brankář Klatov Míčka a zkušeně podtrhl účet zápasu na konečných 5:0.

TJ Klatovy - FC Bzová 5:0 (2:0)

Branky: 2. a 75. Hanzlík, 16. Bahleda, 59. Hovorka, 85. Míčka (PK)

Rozhodčí: Jedlička - Wencl, Malák

Žluté karty: 1:1

Diváků: 390

Sestava TJ Klatovy: Míčka - Cihlář, Viktora, Javůrek, Hovorka, Sýkora, Mužík (77. Brejcha), Hanzlík, Šlechta (73. Kopp), Bahleda (80. Presl), Zedník

12.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Tři motoristé byli opilí, dva dokonce bourali

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Nýrsko vyhrálo v Žihli, Dešenice přerušily "Kašperkám" vítěznou sérii

Klatovsko - Dalším kolem pokračovaly o víkendu na Klatovsku mistrovské fotbalové soutěže mužů.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Ředitel NP Šumava Pavel Hubený dostal bavorskou medaili

Šumava - Ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený převzal ve čtvrtek z rukou ministryně životního prostředí a ochrany spotřebitele Ulrike Scharf Bavorskou státní medailí za mimořádný přínos pro životní prostředí (Bayerische Staatsmedaille für besondere Verdienste um die Umwelt).