DIVIZE, SKUPINA A

Až ve třetím jarním kole fotbalové divize zažili hráči SK Klatovy 1898 soutěžní zápasovou premiéru, když v neděli v azylu v Janovicích nad Úhlavou přivítali Jankov. Klatovští mohli v případě výhry za tři body svého soupeře v tabulce přeskočit. Dvakrát v zápase vedli, ale nakonec se museli spokojit se dvěma body po vítězství v penaltovém rozstřelu.

SK KLATOVY 1898 – SK JANKOV 2:2, NA PK 5:4

Klatovští fotbalisté začali s chutí, ale po jejich první velké šanci zvonila jen tyč a dorážku Jandy zblokoval jeden z hostujících hráčů. Slavit mohli domácí v 8. minutě, kdy se k zakončení dostal Požárek. Jeho střela sice mířila jen do tyče, ale odražený míč si srazil do sítě jankovský obránce. Hosté vyrovnali po chybě gólmana Rojíka, který při odkopu trefil Kasíka, od něhož se míč dokutálel do brány. Ve 22. minutě musel odstoupit domácí Jůda, kterého nahradil Žáček. Jankov zahrozil ve 28. minutě, ale Šebelka mířil vedle. Vedení vrátil Klatovům Janda, který po rohovém kopu hlavou usměrnil míč za záda gólmana Pavelce. Domácí ale vedení do přestávky neudrželi. V poslední minutě prvního poločasu se ze závaru v pokutovém území Klatov po rohovém kopu trefil hostující Popelka.

Ve druhé půli šla úroveň hry dolů. Hosty mohl poslat do vedení Beránek, ale jeho střelu z hranice vápna Rojík zlikvidoval. Obrovskou šanci měl v 78. minutě domácí Krejčí, který postupoval sám na Pavelce. Z šance byl ale nakonec jen rohový kop. Po něm se u branky Jankova strhla potyčka mezi hráči, kterou rozhodčí Aubrecht vyřešil vyloučením domácího Mészárose a hostujícího Popelky. V samém závěru měly Klatovy ještě dvě šance, ale gól nedaly. Emoce panovaly i v penaltovém rozstřelu, ve kterém chytil ve třetí sérii Pavelec pokus Pavloviče, ale rozhodčí nechal kvůli gólmanovu vyběhnutí penaltu opakovat. Na druhý pokus už Pavlovič uspěl. Ostatní střelci byli úspěšní až do páté série, ve které poslal hostující hráč míč vedle branky. Nabídnutý mečbol proměnil Krejčí a Klatovští se mohli radovat ze zisku bodu navíc.

Při odchodu hráčů do kabin se strhla potyčka mezi fanoušky, kterou museli uklidňovat pořadatelé. Jeden z hostujících příznivců dokonce vychrstl kelímek s pivem do obličeje domácího gólmana Rojíka.

„Utkání nedopadlo úplně podle našich představ. Měli jsme šance, že jsme mohli zápas rozhodnout do 10. minuty, což se nám ale nepovedlo. Pak jsme si dali v podstatě vlastní gól. Brzy jsme přišli o Tomáše Jůdu, čímž se vytratila naše převaha ve středu zálohy. Za stavu 2:2 se druhý poločas v podstatě jen dohrával, i když tam bylo dost věcí, které se točily kolem emocí. S odtupem času jsem nakonec rád, že jsme dokázali díky penaltám vytěžit z utkání aspoň dva body,“ zhodnotil zápas trenér Klatov Michal Čadek.

Poločas: 2:2. Branky: 8. Požárek, 33. Janda – 15. Kasík, 45. Popelka. Rozhodčí: Aubrecht – Melničuk, Tvrdík. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (82. Mészáros – 82. Popelka). Diváci: 150.

Sestava Klatov: Rojík – Jůda (23. Žáček), Pavlovič, Janda, Mészáros, Vojtko (61. Kotrba), Diviš (90. Sojka), Požárek, Krejčí, Szedmák, Lukeš.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Kvůli nepřízni počasí byl pro Luby zápas proti Žihli jarní mistrovskou premiérou. Oba celky měly před zápasem 10 bodů a krčily se na chvostu tabulky, proto byl tento duel pro obě strany velmi důležitý. Cennou výhru si nakonec připsaly domácí Luby, které se tak v tabulce posunuly na 13. místo. Ani Sušice není v záviděníhodné situaci. Před týdnem však zdolala Rapid Plzeň a nyní si doma poradila i s Holýšovem. Rázem tak má 18 bodů a je dvanáctá. Nýrsko mělo kvůli odhlášení Rozvadova ze soutěže volno.

Luby – Žihle 2:1 (1:1; branky: 7. Koželuh, 50. Šůs – 18. Kaľata; roz.: Lhoták – Mazán, Žák; ŽK: 2:4; div.: 70).
Sušice – Holýšov 3:0 (0:0; branky: 46. Vašák, 86. (PK) Hubáček Pavel, 89. Vrhel; roz.: Havránek – Bogdan, Marek; ŽK: 0:3; ČK: 0:1 (67. Roztočil); div.: 100).

1. A TŘÍDA

V 1. A třídě si čtvrtý Mochtín přivezl dva body z Rokycan, kde v prvním poločase s tamní rezervou prohrával už 0:3, ale nakonec utkání dovedl až k úspěšným pokutovým kopům. Penalty rozhodly o vítězi také v Černicích, kde hrály Žichovice. Šťastnější byli tentokrát domácí. Svéradice a Horažďovice se vrátily zvenku s prázdnou. Horažďovičtí nastoupili v Mrákově jen v deseti, navíc v 70. minutě přišli o vyloučeného hráče, přesto sahali po remíze.

Plzeň-Černice – Žichovice 1:1, na PK 4:3 (1:1; branky: 36. Mastný – 21. Staněk; roz.: Mifková – Štychová, Frgal; ŽK: 1:1; div.: 30).

Rokycany B – Mochtín 3:3, na PK 1:3 (3:1; branky: 10., 17., 24. Pfeifer – 42. Bejvl, 49. Dolejš J., 64. Pretzelmayer J.; roz.: Fanfule – Chmelík, Rada; ŽK: 3:1; div.: 60).

Mrákov – Horažďovice 2:1 (1:0; branky: 33. Stýskal, 86. Váchal – 80. Štěch; roz.: Liškutín – Maroušek, Čermák; ŽK: 1:1; ČK: 0:1 (70. Forman Jan); div.: 60).

Plzeň-Bukovec – Svéradice 2:1 (1:0; branky: 4., 67. (PK) Róth – 88. Kába; roz.: Kašpar – Vocelka, Hessová; ŽK: 1:2; ČK: 0:1 (62. Nováček); div.: 50).

1. B TŘÍDA, SKUPINA B

V úvodním jarním kole 1. B třídy, skupiny B vybojoval Hrádek dva body s prvním Starým Plzencem. Úspěšně skončila premiéra i pro trenéra Zdeňka Vosku na lavičce Pačejova, který zdolal 8:2 Lhotu B. V prestižním okresním derby Vrhaveč – Klatovy B se z vítězství 1:0 těšili domácí. Nečekanou porážku 1:4 utrpěly Chanovice ve Vejprnicích a ani bod nezískaly ani předposlední Hradešice doma s Žákavou.

Hrádek – Starý Plzenec 0:0, na PK 4:1 (roz.: Šiška – Špindlerová, Rubáš; ŽK: 4:2; div.: 100).

Pačejov – Lhota B 8:2 (4:0; branky: 20., 37. Kolářík, 31., 52. Ticháček, 39. Klásek, 68., 73., 88. Kodýdek – 55. Drapák, 89. Paul; roz.: Komanec – Liškutín, Špiral; ŽK: 0:1; div.: 84).

Vrhaveč – Klatovy B 1:0 (1:0; branka: 27. Kozák; roz.: Kulhánek – Kohout, Velíšek; ŽK: 6:3; div.: 90).

Vejprnice B – Chanovice 4:1 (4:1; branky: 18. Hora, 25. Hajžman, 27., 33. Mottl – 6. Zoubek; roz.: Šimek – Ruda, Nešpor; ŽK: 1:3; div.: 30).

Hradešice – Žákava 1:2 (1:0; branky: Melka F. – 53. Boukal, 55. Skala; roz.: Vaněk – Duspiva, Hanzlíková; ŽK: 0:1; ČK: 1:0 (83. Šmrha); div.: 65).

OKRESNÍ PŘEBOR

V okresním přeboru se v prvním jarním kole hrála místní derby Měcholupy – Bolešiny a Dlouhá Ves – Sušice B. V obou se radovaly hostující týmy z výhry 3:1. Dlouhá Ves po porážce spadla v tabulce na čtvrté místo. Atraktivní byl i zápas Janovic se Strážovem, ve kterém vyhráli hosté 2:1 a udrželi si tak druhé místo před Bolešinami. První Měčín ztratil jeden bod v Malém Boru, ale dál suverénně vede. Záchranářskou misi úspěšně zahájily Budětice, které porazily Luby B.

Budětice – Luby B 3:1 (0:0; branky: 54. Janečka, 65. Hlavin, 92. Melka – 59. Raišl; roz.: Sedlmaier; ŽK: 2:4; ČK: 0:1 (85. Pivoňka Marek); div.: 100).

Měcholupy – Bolešiny 1:3 (0:2; branky: 82. Bálek – 28., 58. Šindelář, 45. Šmolc; roz.: Lojík; ŽK: 2:1; div.: 105).
Janovice – Strážov 1:2 (0:1; branky: 84. Hájek – 37. Frous, 64. Linkeš; roz.: Bureš – Rehák, Strolený; ŽK: 3:2; div.: 60).

Malý Bor – Měčín 2:2, na PK 1:3 (1:1; branky: 24. Dvořák, 74. Sládek – 34. Krotký, 47. Němec; roz.: Šmrha; ŽK: 2:2; div.: 60).

Dlouhá Ves – Sušice B 1:3 (1:1; branky: 2. Mirvald – 40. Kratejl, 59. Žežulka, 91. Hrubec; roz.: Formánek; ŽK: 3:4; div.: 100).

Chudenice – Hartmanice (odloženo na 1. 5.).

Svéradice B – Železná Ruda (odloženo na 8. 5.).

III. TŘÍDA

Očekávaný duel III. třídy druhého Mochtína B s prvními Kašperskými Horami byl odložen, a tak se k nim bodově dotáhly Nezamyslice, které doma zdolaly Velhartice. Na čtvrté místo se dostala Plánice, která přivezla tři body ze Žihobců. Tři body získaly po výhře nad Velkým Borem i poslední Běšiny. V zápasech Dešenic s Kolincem a Veřechova s Hrádkem B rozhodovaly o vítězi až pokutové kopy.

Dešenice – Kolinec 0:0, na PK 4:3 (roz.: Habada; ŽK: 1:1; div.: 50).

Nezamyslice – Velhartice 2:0 (1:0; branky: 17. Hlaváč, 86. Hozman; roz.: Abraham; ŽK: 0:0; div.: 70).

Veřechov – Hrádek B 2:2, na PK 7:6 (0:1; branky: 60., 89. Šíp – 35., 50. Hanula; roz.: Blaheta; ŽK: 0:0; div.: 30).

Žihobce – Plánice 1:2 (0:1; branky: 90. Novosed S. – 22. Hlavatý, 73. Novák; roz.: Petličarovský; ŽK: 2:3; div.: 30).

Běšiny – Velký Bor 1:0 (1:0; branka: Vališ M.; roz.: Bala; ŽK: 1:2; div.: 30).

Nýrsko B – Velké Hydčice (odloženo na 1. 5.).

Mochtín B – Kašperské Hory (odloženo na 1. 5.).

IV. TŘÍDA, SKUPINA B

Ve třech odehraných zápasech IV. třídy, skupiny B zvítězili favorité. Sušice C si poradila s Nalžovskými Horami, Kvaseticím stačil na výhru se Zavlekovem jeden gól a Myslív uštědřil debakl rezervě Žichovic.

Nalžovské Hory – Sušice C 2:6 (0:5; branky: 50. Přerost, 67. Jedlička A. – 9. Kratejl, 17. Hrubec, 24. Kulhánek, 34., 44. Kodýdek, 55. Kalný; roz.: Husník; ŽK: 0:1; div.: 20).

Kvasetice – Zavlekov 1:0 (0:0; branka: 88. Ballý M.; roz.: Vavroch; ŽK: 0:0; div.: 35).

Myslív – Žichovice B 5:0 (0:0; branky: 64., 73. Vavřička, 78. Moravec J., 86. Marek, 89. Königsmark; roz.: Mácal; ŽK: 0:0; div.: 25).

Hory Matky Boží – Hradešice B (odloženo na 1. 5.).

1. Sušice C⋌11 9 0 1 1  44:17  28
2. Myslív⋌11 7 1 0 3  21:11  23
3. Kvasetice⋌11 5 1 1 4  28:20  18
4. Milčice⋌10 5 1 1 3  24:18  18
5. Hradešice B⋌10 3 2 1 4  16:29  14
6. Hory Matky Boží⋌9 3 2 0 4  19:15  13
7. Nalžovské Hory⋌11 3 0 2 6  23:34  11
8. Zavlekov⋌10 2 1 2 5  12:21  10