„V Mariánkách jsme hodně bránili. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, v kádru měli několik vysokých hráčů. Nakonec utkání rozhodla penalta, kterou domácí hráč proměnil. Možná že kdyby nebyla, nějaký bod bychom si domů odvezli,“ hodnotil duel na Karlovarsku kapitán Klatov Martin Janda.

Ten viděl největší problém hlavně v útočné fázi. „Klukům nemůžu nic vytknout. Myslím si, že jsme bojovali a nechali na hřišti všechno, ale drhne nám to v útoku. Strašně špatně se dostáváme do šancí,“ hlesl osmadvacetiletý stoper.

Přitom první utkání nové sezony parta klatovského trenéra Michala Hoffmanna vyhrála 3:1, když doma přehrála rezervu Českých Budějovic. „Soupeř chtěl hrát fotbal a to nám vyhovuje. Když nemusíme moc tvořit, je to pro nás jednodušší. Hrajeme se nám lépe spíš na brejky,“ míní Janda. „Pak druhé kolo přijede Mýto a to hraje opačně. Nedokážeme hrát do plných, to je náš problém už snad půl roku,“ doplnil.

Na truchlení ale není čas. Již v sobotu čeká Klatovy další zápas. Do brány Šumavy přijede rival z Rokycan, který o víkendu porazil Katovice 1:0. „Jak znám jejich trenéra Dejmka, tak k nám přijede tým, který do toho půjde po hlavě po celých 90 minut. Rokycany mají fyzicky nadupané družstvo. Nám nezbývá nic jiného, než se tomu postavit čelem. Hrajeme doma a chceme uspět,“ dodal obránce Martin Janda.

Mariánské Lázně – SK Klatovy 1898 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 78. Nedbalý z penalty. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:4. Diváci: 215. Sestava Klatov: Jaroslav Rojík – Tříska, Janda, Diviš, Nekola, Dolanský (32. Cibulka), Kotrba (72. Dvali), Sojka, Lukeš, Krásný, Mészáros. Trenér: Michal Hoffmann.