DIVIZE – SKUPINA A

I po třetím kole divizní skupiny A je na kontě jediného zástupce z Pošumaví v této národní soutěži, TJ Sušice, jen jeden bod.

Sušičtí se vrátili v tomto kole z Benešova s prohrou 0:2, jejich soupeř si tak udržel plný bodový zisk.

Vše se ale může změnit již v dalším kole. V neděli totiž Sušice uvidí souboj dvou nováčků – domácího týmu a Českého Krumlova, který je bez bodu. V Sušici vidělo v úvodním divizním klání před dvěma týdny duel domácího týmu s béčkem Táborska více než 550 diváků. Vzhledem k tomu, že odcházeli i přes prohru spokojeni s výkonem domácích hráčů, určitě přijdou znovu, aby byli u očekávané první podzimní výhry Sušice.

Benešov – Sušice 2:0 (0:0). Podrobnosti nehlášeny.

Ostatní výsledky: Český Krumlov – Doubravka 2:4, Hvězda Cheb – Zličín 1:1, Písek – ZČE Plzeň 3:3, Rokycany – Hořovicko 2:2, Táborsko B – Jindřichův Hradec 1:0, N. Ves pod Pleší – Čížová 1:0

KRAJSKÝ PŘEBOR

Také druhý duel lídra tabulky z Klatov v krajském fotbalovém přeboru na hřišti soupeře dopadl na jedničku. Po výhře v Holýšově si Klatovští tři body přivezli z Rokycan a i tento duel odehráli s nulou na svém kontě.

To bylo to příjemné ze třetího kola nejvyšší fotbalové soutěže v kraji. Další dva týmy z Pošumaví již vyšly naprázdno. Zatímco Luby podle papírových předpokladů doma neuspěly s Kolovčí, prohra Horažďovic ve Stodě, tedy na hřišti, kde v předešlých zápasech krajského přeboru byly v minulých ročnících úspěšné, se nečekala.

Luby – Koloveč 0:5 (0:3; branky: 5. Milota, 19., 49. T. Došek, 40., 85. Pavlík; rozhodčí: Schneider; diváků: 150)

Luby nastoupily do zápasu bez pěti hráčů základní sestavy a proti Kolovči neměly takto oslabené sebemenší šanci.

Rokycany B – Klatovy 0:1 (0:0; branka: 75. Cihlář)

Nepříjemnost pro hostujícího trenéra přišla ještě před utkáním, když si při rozcvičce poranil tříslo stoper Blažek. Ten vydržel odehrát jen úvodních deset minut a do hry musel nastoupit Sýkora. Právě on měl největší šanci první půle, ale nastřelil jen břevno. Ve druhém poločase padl první a poslední gól utkání. Trefil se Pavel Cihlář, který zakroutil balon do sítě přímo z rohového kopu.

Stod – Horažďovice 2:1 (1:0; branky: 16. Lukášek, 59. Karlíček – 79. (PK) M. Forman; ŽK: 3:3; diváků: 150)

Ostatní výsledky: Chotíkov – Holýšov 10:0, Bolevec – Horní Bříza 4:3, Vejprnice – Rapid 4:1, Nepomuk – Domažlice B 0:3, Přeštice – Příkosice 4:2.

1. A TŘÍDA

Los třetího kola fotbalové 1. A třídy dal možnost hrát znovu v domácím prostředí Nýrsku a Svéradicím. Oba zástupci Pošumaví nastupovali doma s předsevzetím odčinit vysoké porážky venku z minulého kola.

K úplné spokojenosti ale nakonec chyběl plný počet bodů. Oba celky remizovaly, ale v dodatečném souboji na pokutové kopy bylo úspěšné pouze Nýrsko. Pro Okulu je zisk dvou bodů úspěchem a poučením o tom, že se fotbal hraje od první minuty. Trápící se Svéradice doma hostily rozjetý Rozvadov. Ve svazující pouťové atmosféře by před zápasem určitě bod braly, na konci šlo možná o krutější výsledek, než byly předchozí dva debakly. Domácí hráli tentokrát velmi zodpovědně, organizovaně, koncentrovaně a k úplné spokojenosti jim chybělo trochu více štěstí. Po dvou kolech bodově stoprocentní Mochtín čekal venku souboj se Staňkovem. Na konečné prohře má podíl i rychle obdržený gól.

Nýrsko – Chlumčany 2:2 (2:2; na PK: 4:3; branky: 16. György, 23. Lužný – Dušek, Šimána; ŽK: 4:2; diváků: 120; rozhodčí: Havránek)

Okula prohrávala v 7. minutě 0:2 a byla zralá na „ručník", ale sebrala se a ještě do konce poločasu se jí podařilo vyrovnat. Stálo při ní i štěstí, když hosté ke konci zápasu nastřelili dvakrát břevno.

Svéradice – Rozvadov 1:1 (1:0; na PK: 4:5; branky: 20. Brůha – 77. Čížek; ŽK: 1:3; diváků: 160; rozhodčí: Duda)

Svéradice v prvním poločase silného soupeře k ničemu nepustily a ve 20. minutě šly po kombinační akci zakončené přesnou Brůhovou trefou do vedení. Zápas se lámal v 68. minutě, kdy brankář Rozvadova zázračně vyrazil Petráškovu střelu, záhy hlavičkoval v jediné gólovce hostů Čížek těsně vedle. Obavy domácích se naplnily v 77. minutě, kdy hosté srovnali po sérii náhodných odrazů kanonýrem Čížkem.

Staňkov – Mochtín 3:1 (1:0; branky: Šobr 2, Janka – Jiří Dolejš; ŽK: 2:5; diváků: 80; rozhodčí: Kříž)

Mochtín od 1. minuty prohrával 0:1, když po rohovém kopu otevřel skóre Šobr. Hosté měli stoprocentní šance, nedokázali jich ale využít. V 65. minutě Mochtínští prohrávali po proměněné penaltě již 0:2. Dolejš sice snížil, ale poslední slovo měli domácí.

Ostatní výsledky: Křimice – H. Týn 2:2 (na PK: 2:4), Nýřany – Senco B 2:1, M. Touškov – Ch. Újezd 4:0, Černice – Žihle 3:1, Zruč – Sp. Poříčí 3:2.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

S polovičním zastoupením týmy z Pošumaví byl zahájen nový ročník fotbalové 1. B třídy, skupiny B. Z pohledu výsledků a zisku bodů to ale na úvod nebyla žádná sláva.

Nejvíce překvapil, a to nemile, své příznivce Strážov, který doma nedosáhl na body v klání s kvalitní rezervou Přeštic. Premiéru na jeho hřišti pokazily nováčkovi soutěže, Horažďovicím B, z jarní sezony stále rozjeté Žichovice. Měčín se ani tentokrát nedokázal prosadit proti komplexu s názvem Hradešice, Dlouhá Ves vysoko prohrála na dočasné domácí půdě, na hřišti v Nezvěsticích, se Žákavou a venku neuspěl ani Pačejov, a to na hřišti dalšího nováčka ve Starém Plzenci.

Starý Plzenec – Pačejov 3:1 (1:0; branky: Kohout, Pata, Drohobetsky – Havlíček; rozhodčí: Pešek; diváků: 80).

Strážov – Přeštice B 2:4 (1:2; branky: 29. Kološ, 69. Franc – 15., 73. Benedikt T., Mrázek, Hohlberger; rozhodčí: Pohančelík; ŽK: 0:1; diváků: 80).

Žákava – Dlouhá Ves 5:1 (2:1; branky: Hostačný 2, Nekola, Smazal, Soukup – Páleník).

Horažďovice B – Žichovice 2:4 (2:1; branky: Forman, Mičkal –Hlaváč 2, Šiška 2; ŽK: 2:3; diváků: 130).

Hradešice – Měčín 1:0 (1:0; branka: Melka; ŽK: 1:1; diváků: 70).

Ostatní výsledky: St. Smolivec – Štěnovice 0:2, Losiná – Rapid B 1:1 (na PK: 2:3).

OKRESNÍ PŘEBOR

Největším překvapením v pořadí již třetího kola okresního fotbalového přeboru mužů je prohra Vrhavče na domácím hřišti s nováčkem přeboru Malým Borem. Nečekala se ani prohra klatovské rezervy doma s janovickou Duklou.

V centru pozornosti tohoto kola byl zápas v Běšinech, kde na podzim posílení domácí hostili jednoho z favoritů tohoto ročníku Haas Chanovice. Na rozdíl od jara, kdy Běšiny podlehly tomuto soupeři 1:2, byly tentokrát daleko úspěšnější. Bezbranková remíza a vítězství na pokutové kopy vynesly domácím dva body. Mohli být možná ještě úspěšnější, kdyby nezahodili nařízený pokutový kop, případně kdyby nepřišli na poslední čtvrthodinu utkání o vyloučeného Václava Matějku.

Kromě Běšin viděli penaltový rozstřel ještě diváci v Sušici. Domácí zbytečně ztratili dvoubrankové vedení z prvního poločasu a v dramatickém penaltovém souboji vyhráli po boji 10:9.

Jediným celkem, který čeká na první bodový zisk, je Železná Ruda, která zápasy v Chanovicích a nyní doma s Bolešinami odehrála v silně kombinované sestavě, ve které zaskakuje pět dorostenců.

Železná Ruda – Bolešiny 2:3 (1:1; branky: 40., 71. Lehečka – 36. Hess, 78. Koželuh, 80. Vraný; rozhodčí: Abraham; ŽK: 1:0; diváků: 100).

Vrhaveč – Malý Bor 1:2 (1:2; branky: 25. Krýsl – 18., 37. Jára; rozhodčí: Špindlerová; ŽK: 5:2; ČK: 2:0 – 34. Mundl, 87. Hrach; diváků: 70).

Hrádek – Švihov 4:1 (2:0; branky: 22., 60. Franěk, 30. Holeček, 65. Liška – 87. vlastní; rozhodčí: Cihlář; ŽK: 2:1; diváků: 180).

Běšiny – Chanovice 0:0 (na PK: 4:2; rozhodčí: Hájek; ŽK: 2:3; ČK: 1:0 – 75. Matějka; diváků: 70).

Luby B – Velký Bor 2:0 (1:0; branky: 10. Bešta, 85. Sydorenko; rozhodčí: Hovorka; ŽK: 1:2; diváků: 70).

Klatovy B – Janovice 0:2 (0:2; branky: 15., 33. Urban; rozhodčí: Koura; ŽK: 3:3; diváků: 60).

Sušice B – Nezamyslice 2:2 (2:0; na PK: 10:9; branky: 28., 38. Kodýdek – 75. Pánek, 81. Ritter; rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 3:1; diváků: 120).

III. TŘÍDA

Podzimní los nového ročníku fotbalové III. třídy přiřkl v jeho úvodní části TJ Žihobce oba nováčky soutěže. Tato konfrontace vyzněla zcela pro zkušenější Žihobce, které oba soupeře, Janovice B i Svéradice B, podělily rovnocenně čtyřbrankovým přídělem. Žihobečtí si tak vynahradili smolný zápas, který sehráli v minulém kole ve Strážově, kde sahali minimálně po bodu. Dvě minuty před koncem inkasovali jedinou branku a nakonec vyšli bodově naprázdno.

Zajímavý duel se hrál v Mochtíně, kde domácí již ve 42. minutě šli do deseti z důvodu vyloučení Jana Potužníka za 2 žluté karty, kterému ještě minutu před tím předcházela vedoucí branka hostujícího Frouse. O dělbě bodů rozhodl nakonec zkušený Jarabica, navíc si domácí ziskem druhého bodu v penaltovém rozstřelu udrželi i pozici lídra tabulky. Cenné body z místního derby z Janovic si zásluhou hattricku nestárnoucího Václava Jandy odvezlo béčko Strážova.

Kašperské Hory – Hradešice B 6:1 (0:1; branky: 72., 76. Šuba, 55. Kašák, 59. P. Tomek ml., 74. (PK) Rovňan, 67. Žurovec – 32. Florian; rozhodčí: Lojík; ŽK: 0:1; diváků: 80).

Hartmanice – Bezděkov 3:1 (3:0; branky: 34. Hasenöhrl, 35. Šimek, 44. Zetocha – 78. Břečka; rozhodčí: Javorský; ŽK: 1:3; diváků: 70).

Mochtín B – Týnec 1:1 (0:1; na PK: 3:2; branky: 77. Jarabica – 41. Frous; rozhodčí: Habada; ŽK: 3:2; ČK: 1:0 – 42. Potužník; diváků: 50).

Měcholupy – Nalžovské Hory 7:1 (5:0; branky: 6., 8. Tvrdík, 16. Valečka, 27. Kaňák, 30. Votava, 60. Zadražil, 75. Bálek – 86. Vaněk; rozhodčí: Pastyřík; hráno bez karet; diváků: 50).

Velké Hydčice – Velhartice 0:1 (0:0; branka: 53. Tykal; rozhodčí: Lažánek; ŽK: 4:3; diváků: 40).

Svéradice B – Žihobce 2:4 (0:2; branky: 63., 91. Smitka – 3., 72. Lemberger, 22. Harant, 60. Šimáček; rozhodčí: Kurc; ŽK: 1:5; diváků: 60).

Janovice B – Strážov B 1:4 (1:2; branky: 11. Hofman – 7., 20., 62. Janda, 52. Míšek; rozhodčí: Javorský; hráno bez karet; diváků: 20).

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Třetí kolo fotbalové IV. třídy, skupiny A přineslo střídání na čele tabulky. Vzhledem k tomu, že Dešenice neměly možnost zasáhnout v tomto kole do hry (jejich zápas s Ježovy byl odložen na 31. 8.), se role lídra tabulky ujala vrhavečská rezerva. Ta si doma poradila se Spůlí, která je stejně jako Železná Ruda B v tabulce nadále bez bodů.

Měčín B – Dlažov 3:1 (1:0; branky: 5. Šindelář, 70. Kojan, 77. Ambrož – 57. Řeřicha; rozhodčí: Diviš; ŽK: 3:3; diváků: 100).

Neznašovy – Měcholupy B 4:3 (2:2; branky: 14., 80. Mundl, 37. Liška, 67. Žák – 5. Maršálek, 24. Bálek, 88. Kanta; rozhodčí: Pena; ŽK: 1:1; diváků: 30).

Vrhaveč B – Spůle 2:0 (1:0; branky: 28. Weber, 86. Skřivánek; rozhodčí: Blaheta; hráno bez karet; diváků: 40).

Bolešiny – Křenice 2:1 (1:0; branky: 19. Slováček, 81. Vraný – 77. Lösch; rozhodčí: Švátora; ŽK: 1:2; diváků: 40).

Bezděkov B – Nýrsko B 1:7 (1:3; branky: 18. Břečka – 40. Raiser, 41., 42. Göndör, 56. Bartůněk, 68. J. Kadlec, 82. Pavlík, 85. Grolmus; rozhodčí: Diviš; ŽK: 2:0; ČK: 1:0 – Hráský; diváků: 30).

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Po třech kolech nového ročníku fotbalové IV. třídy, skupiny B se vytvořil na čele tabulky vedoucí tandem Milčice – Budětice. Oba celky s plným počtem bodů čeká ale v následujícím kole o víkendu na hřišti v Milčicích vzájemný souboj, což může znamenat třeba i další střídání v roli lídra tabulky, popřípadě šanci dalších týmů. Mezi ty patří po výhře v Kolinci Kvasetice, Myslív, který byl úspěšný v derby s pačejovskou rezervou, a nebo překvapení úvodních kol Hrádek B.

Hory Matky Boží – Hrádek B 1:2 (0:2; branky: 78. Samko – 6., 38. Pátek; rozhodčí: Mácal; ŽK: 1:1; diváků: 40).

Plánice – Milčice 0:5 (0:2; branky: M. Kubáň Milan ml. 2, Průcha 2, Fabián; rozhodčí: Říha; ŽK: 1:1;ČK: 1:0 – 44. Strolený; diváků: 40).

Budětice – Sušice C 2:1 (0:1; branky: 60. Tušinovský, 62. Melka – 25. Kříž; rozhodčí: Pena; ŽK: 2:2; diváků: 110).

Myslív – Pačejov B 4:2 (3:0; branky: 30., 87. Sládek, 2. Kubala, 21. Tuček – 63., 68. Kodýdek; rozhodčí: Blaheta; ŽK: 2:0; diváků: 60).

Kolinec – Kvasetice 0:5 (0:2; branky: 13., 26. Kubaň, 46., 88. M. Ballý, 71. Klíma; rozhodčí: Jakš; ŽK: 1:0; diváků: 50).

Zavlekov – Veřechov 1:0 (1:0; branka: 38. Fous; rozhodčí: Mazanec; ŽK: 1:1; ČK: 0:1 – Zerzán; diváků: 40).

1. Milčice⋌3 3 0 0 21:3   9

2. Budětice⋌3 3 0 0  9:5   9

3. Kvasetice⋌3 2 0 1 10:4   6

4. Sušice C⋌3 2 0 1  9:4   6

5. Hrádek B⋌2 2 0 0  6:1   6

6. Myslív⋌3 2 0 1  9:6   6

7. Zavlekov⋌2 1 0 1  3:3   3

8. Pačejov B⋌3 1 0 2  6:9   3