Jeho spoluhráči však před domácím publikem na druhé straně Antonína Kučeru hájícího svatyni pražského Motorletu překonat ani jednou nedokázali. Na regulérnost soubojů při sobotním zápase na základě dohody Českomoravského fotbalového svazu se sousedním Bavorskem o výměnných stážích s přehledem dbala trojice německých rozhodčích.

TJ Klatovy - SK Motorlet Praha 0:6

Klatované se s favorizovanými hosty snažili držet v úvodu zápasu krok, ale zkušení hráči Motorletu toho domácím příliš nedovolili. První půlhodinka úvodní části utkání ale příliš pohledného fotbalu nepřinesla. Hosté se ujali vedení z pokutového kopu, který nařídil hlavní sudí za faul brankáře Klatov Lorence. Penaltu ve 33. minutě s přehledem proměnil ve vedoucí gól Kučera. Hosté druhý gól přidali hned po obrátce a pevně se chopili režie zápasu. Zároveň svůj náskok navyšovali. Trápení domácích ukončil až závěrečný hvizd hlavního sudího, ale to už hosté vedli o šest branek.

„Byla to tragédie,“ konstatoval trenér Klatovy Jiří Toman.

Poločas: 0:1. Branky: 33. Kučera z PK, 47. a 84. Rezek, 51. Machurka, 61. Pinkas, 86. Chaloupka. Rozhodčí: Gruber – Wiesmüller, Fischer. ŽK: 2:0. Diváků: 150.

Sestava Klatov: Lorenc – Boubele, Viktora, Hovorka, Bušta, Meszáros (28. Pavlík), Beneš, Rendl, György, Zedník (Mirga).