Druhé kolo zimního fotbalového turnaje O pohár starosty města Sušice, který se hraje na UMT v Sušici, zdramatizoval před posledním kolem ve skupinách zejména boj o pořadí ve skupině A.

Švihov, který v úvodním kole porazil Nýrsko, si odnesl ze souboje s favorizovaným celkem Klatov drtivou porážku 2:9. Naopak Okula si vyšlápla na domácí tým TJ Sušice, který po výhře v minulém kole nad SK Klatovy 1898 vyšel tentokrát bodově naprázdno. Ve skupině B dosáhly oba celky z 1. B třídy, Pačejov a Hradešice, na zisk cenných bodů se soupeři z 1. A třídy. Po druhém kole zůstává jako jediný bez vítězství pouze Strážov.

O víkendu budou sehrány poslední zápasy ve skupinách, které určí dvojice pro souboje o pořadí v turnaji na 1. až 8. místě.

Vítězové skupin budou hrát o první místo, druzí ve skupinách se utkají 3. a 4. místo, třetí ve skupinách se střetnou o 5. a 6. místo a na poslední ze skupin zůstane souboj o černého Petra turnaje.

Skupina A

Klatovy – Švihov 9:2 (3:1). Přestože se již v 6. minutě ujal vedení Švihov gólem Kudjaka, nakonec odešel ze hřiště s vysokou porážkou. Klatovy ve 23. minutě srovnaly Danielem Matějkou a v závěru první půle brankami Mészároše a Jiřího Matějky získaly dvoubrankový náskok. Po přestávce přidal další dvě branky střelecky úspěšný Mészázoš, který tím završil svůj hattrick. V dalším průběhu druhé půle narostlo skóre favorita na úctyhodných devět branek.

Branky: 39., 54. a 65. Milan Mészároš, 40. a 90. Jiří Matějka, 74. a 79. Petr Výtisk, 23. Daniel Matějka, 76. Zdeněk Hanzlík – 6. Miloslav Kudjak a 61. Václav Sýkora. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Jiří Petržilka.

Klatovy: Chaluš, Gajdůšek, Homolka, Kolář, Ulrych, Skala, D. Matějka, Vítovec (K), Výtisk, J. Matějka, Votípka. Střídali: Mészáros, Kotáb, Hanzlík, Pacovský, Dytrt. Švihov: Cibulka, Zdráhal, Bureš, Biederman, Kudjak, Kašpárek, Čížek, Pflug, Brož (K), Čížek, Sýkora. Střídali: Duchek, Schejbal.

Sušice – Nýrsko 0:1 (0:1). O těsné výhře Okuly Nýrsko rozhodla přesně rozehraná standardní situace, kdy Hvězda poslal přesný míč za obranu, na který si naběhl Ondřej Kadlec a prudkou střelou z voleje z úhlu prostředil brankáře domácích Čížka.

Branky: 30. Ondřej Kadlec. Rozhodčí: Josef Abrahám.

Sušice: Čížek, Bešta, Farták, Jech, Hájek, Budil, Brož, Sládek (K), Szedmák, Hubáček, Mužík. Střídali: Míček, Chmelík, Šablatura, Fusch. Nýrsko: Vaverka, Bastl, Lev, Hvězda, Valenta (K), Flor, Kajínek, Kadlec, Tykal, Presl, Steiner. Střídali: Vondra, Mazánek, Jánský, Šlehofer, Kohout.

Skupina B

Strážov – Hradešice 0:0. Utkání s řadou brankových příležitostí na obou stranách nepřineslo ani jednomu ze soupeřů vítězství. Důvodem byly dobré výkony obou brankářů, Javorského a Ryby, kteří vychytali střelce soupeře.

Rozhodčí: Petr Bala.

Strážov: Javorský, Michel, Chaluš, Helm, Šlegl, Čížek (K), Janka, T. Matějka, Weber, Boubele, Plíhal. Střídali: V. Matějka, Kalista. Hradešice: Ryba, Řezáč, Hlaváč, Lávička (K), Křešák, Jonáš, Novák, Hnojský, Šašek, Kopal, Melka. Střídal: Starec.

Nepomuk – Pačejov 1:3 (1:2). O překvapení na úkor loňského vítěze turnaje se postaral účastník 1. B třídy Sokol Pačejov. Střelecky tahal v tomto duelu za delší konec a již v 7. minutě se ujal vedení brankou Ticháčka. Druhou branku přidal v 37. minutě Němec. Do konce poločasu ale snížil na 1:2 Ptáček. Snahu Nepomuku o otočení výsledku zmrazil po přestávce třetí brankou Václav Brůha.

Branky: 7. Josef Ticháček, 37. Ondřej Němec, 53. Václav Brůha - 43. Marek Ptáček. Rozhodčí: Josef Abrahám.

Pačejov: Boř, Němec, Marek, Hosnedl, Pavelec, Ticháček, Brůha, Mrázek, Klásek, Bokr, Hlůžek. Střídali: Kříž, Zdeněk, Kalčík.

Třetí kolo je na programu v sobotu 12. února. Rozpis zápasů: Švihov - Sušice (11.00), Hradešice - Nepomuk (13.00), Nýrsko - Klatovy 1898 (15.00), Pačejov - Strážov (17.00).