V sobotu na hřiště divizní Kolovče odjeli z důvodu nemoci a zranění bez tří hráčů, když do hry nenastoupili Mészáros, J. Matějka a György. V neděli pak na domácím hřišti v dalším přípravném utkání s účastníkem 1. A třídy Jiskrou Domažlice B dostali příležitost další hráči ze širšího kádru trenéra Lubomíra Vašici.

Přestože oba přípravné zápasy nepřinesly klatovským fotbalistům vítězství, přinesly trenérům důležité poznatky, na které se zaměří před prvním zápasem o soutěžní body. Ten čeká Klatovy v neděli o pouti v Horažďovicích s domácím týmem, kolektivem vedeným trenérem Michalem Čadkem, tedy celkem, který v minulém ročníku doma z patnácti odehraných zápasů neztratil jediný bod.

Koloveč – Klatovy 6:3 (1:1)

První poločas se hrál za územní převahy domácích, mužstvu Klatov se však dařily brejkové situace a v 7. minutě se Klatovští ujali vedení brankou Sýkory. Další velmi dobré příležitosti hostů ke vstřelení branky zůstaly nevyužity a domácím se podařilo brankou do kabin ve 45. minutě vyrovnat na 1:1.

Druhý poločas a hlavně jeho začátek patřil opět hostům, kteří brankou Ulrycha šli do vedení. Domácí bleskově skóre srovnali na 2:2, ale přetahovaná o vedení skončila po dalším rychlém protiútoku Klatov a přihrávce Hanzlíka, kterou zakončil Sýkora. Poslední čtvrtina utkání již patřila domácím. Ti svoji převahu vyjádřili brankově a třemi góly strhli vítězství na svojí stranu.

Branky Klatov: Sýkora 2, Hanzlík. Sestava Klatov: Herman - Janda, Ulrych, Veselka, Vítovec - Skala, Šlechta, T. Matějka, D. Matějka - Hanzlík, Sýkora. Do 2. poločasu nastoupili náhradníci Riška, Dytrt, Bušta a M. Brož.

Klatovy – Domažlice B 1:3 (1:2)

V neděli do dalšího přípravného utkání s účastníkem 1. A třídy Jiskrou Domažlice B nastoupili hráči širšího kádru domácího klubu. Herně bylo utkání vyrovnané, u řady hráčů byla patrná únava ze sobotního utkání. Klatovským se nedařilo v koncovce, branky inkasovali po hrubých chybách v obraně.
Branka Klatov: M. Brož. Sestava Klatov: Herman - Janda, Veselka, Vacovský, Bušta - Skala, T. Matějka, Sýkora, M. Brož - Dytrt, Votípka. Zraněného Vacovského ve 30. min. střídal Z. Kotáb a do 2. poločasu za Dytrta nastoupil Jan Brož.

„Myslím, že jsme na začátek krajského přeboru připraveni. Kádr máme v podstatě pohromadě, jen někteří hráči doléčují drobná zranění. Bohužel jednu ztrátu ale máme. Přišli jsme o Tomáše Györgyho, který nám z důvodu dlouhodobé nemoci může chybět i půl roku,“ uvedl klatovský trenér Lubomír Vašica. (sed, jik, jg)