Jenže fotbalisté Klatov všem vytřeli zrak. Doslova a do písmene. Bronzová příčka po podzimní části FORTUNA divize A je možná překvapivá, ale naprosto zasloužená.

Přitom úvod letošního ročníku budil menší rozpaky. Z úvodních čtyř kol totiž družina trenéra Michala Čadka (na snímku) prohrála hned dvě – doma s vedoucí Admirou a v Berouně. „Začátek sezony nás nezastihl v dobrém rozpoložení. Bylo tam zranění Jůdy a Pavloviče. Žáček měl navíc vojenské mise nebo cvičení, takže nám také chyběl. A hned ve druhém kole jsme prohráli doma s Admirou, která našich ztrát využila. Pak se nám nepovedl zápas v Berouně, který jsme totálně nezvládli. Za poločas jsme inkasovali pět branek a nakonec utkání prohráli vysoko 1:5,“ vracel se klatovský kouč Michal Čadek ke dvěma zápasům, ve kterých soupeři jeho svěřence značně přehráli.

„Tato facka ale přišla včas a my jsme pak kromě porážky v Rakovníku udělali úctyhodnou šňůru zápasů, kdy jsme prakticky skoro všechno vyhráli, takže z tohoto hlediska hodnotím podzim jako velmi úspěšný,“ říká Michal Čadek, jenž přiznal, o kolik bodů splnil jeho tým předem stanovený cíl.

„Před sezonou, když jsem seděl s panem Sojkou a probíral cíle v podzimní části sezony, tak jsme se shodli, že zisk nějakých třiadvaceti bodů by byl z našeho pohledu zajímavý. Nakonec jsme těch bodů uhráli o osm více, takže jsme naprosto spokojení. Díky tomu teď máme větší klid pro jarní fázi soutěže, ale zároveň jsme si na sebe upletli bič,“ uvědomuje si klatovský kouč, který za famózní podzim pochválil celý tým, zejména pak brankáře Jaroslava Rojíka. „Chytal fantasticky. Byl to magnet na míče. Výhra v některých zápasech je hlavně jeho zásluha,“ dodal na závěr spokojený klatovský lodivod.