Klatovy si po třech porážkách připsaly předminulý víkend proti Rokycanům první výhru v přípravě, na kterou chtěly navázat v sobotu na „umělce“ v Tachově. Soupeřem jim byl suverénní lídr krajského přeboru, domácí tým Tachova, který v přípravě už několikrát ukázal, že mu nedělá problém porazit i divizní mužstva. Svoji sílu ukázali Tachovští i proti Klatovům, i když po prvním poločasu prohrávali 0:1, když se ve svém prvním zápase za Klatovy trefila potenciální posila z Katovic Michal Požárek.

FK Tachov – SK Klatovy 1898 4:1 (0:1; branky: Žemlička, Bydžovský, Habart, Vyleta – Požárek).

„Pořád stejná písnička. Je nás málo, teď jsme měli jen dva hráče na střídání. První poločas jsme vyhráli po pěkné akci celého týmu a zakončení Michala Požárka, který by, pokud se přestup dotáhne, pro nás měl být do útoku velkou posilou. Domácí vyrovnali asi čtvrt hodiny po začátku druhého poločasu a v závěru, kdy už jsme trochu rezignovali na obranu, nám z rychlých protiútoků dali další tři branky. Utkání bylo dost na hraně, co se týče osobních soubojů. Spíše se bojovalo, než hrál fotbal,“ řekl k utkání trenér Klatov Michal Čadek.V sobotu po poledni přivítali na svém hřišti s umělým povrchem fotbalisté Sušice tým Čimelic, který je po podzimní části na sedmém místě krajského přeboru Jihočeského kraje. Z jednoznačného vítězství se radovali hráči z jihu Čech.

TJ Sušice – SK Siko Čimelice 2:8 (branky Sušice: Kramár, Halas).

„Hodnocení je jednoduché. Zápas se nám nepovedl. Prvních dvacet minut jsme ještě dělali to, co jsme měli, ale potom se to všechno sesypalo. Už to k tomu směřovalo v průběhu týdne, kdy se chlapci omlouvali kvůli práci nebo nemocem. Zase jsme dostali gól ze standardky, na kterých musíme zapracovat. Tento zápas musíme hodit za hlavu a připravit se na sobotu, kdy hrajeme s Petřínem,“ řekl k zápasu trenér Sušice Petr Janda.

Na „umělce“ v Sušici se hrál přípravný zápas také v sobotu. Střetla se spolu mužstva Lub, které čeká na jaře boj o záchranu v krajském přeboru, a Mochtína, kterému patří třetí příčka v 1. A třídě. Navrch měl tentokrát celek z nižší soutěže, který zvítězil 4:2.

TJ Sokol Mochtín – TJ Start Luby 4:2 (2:2; branky: 25. Dolejš J., 35. Smolík, 68. Cihlář, 71. Pretzelmayer J. – 10. Křížek, 14. Koželuh).

„Vedli jsme 2:0. Pak jsem to trochu prostřídal, dal jsem šanci klukům z dorostu a béčka, a dostali jsme zbytečný gól. Dostali jsme ještě další góly, ale zápas určitě splnil účel. Zkoušeli jsme různé herní varianty. Je pravda, že nám nefungovala defenziva, ale beru to jako přípravu,“ zhodnotil zápas lubský trenér Vladislav Smolík.

„S výsledkem určitě spokojený jsem. Na začátku jsme doplatili na nesehranost v obranné činnosti, protože jsme museli v obraně improvizovat. Hráli jsme bez šesti lidí z áčka, takže jsme museli do základní sestavy zařadit dva hráče z béčka, třetí pak střídal. Postupem času měl náš výkon stoupající tendenci, což jsme dokázali vyjádřit i brankově. Dobře hrály i Luby, hlavně zpočátku nám dělaly velké problémy, ale dali jsme víc gólů. K zápasu jsme jeli jen ve 12 lidech. Trénuje nás teď míň a čekáme, až se nám nemocní a zranění vrátí,“ okomentoval zápas hrající trenér Mochtína Jaroslav Cihlář, který se v utkání prosadil i střelecky.

K úvodnímu přípravnému zápasu nastoupili v sobotu ve Velkých Hydčicích fotbalisté Žichovic proti 12. celku krajského přeboru Jihočeského kraje z Oseka. Hosté z jižních Čech v utkání dominovali a po poločase 5:0 zvítězili 9:0.

TJ Žichovice – TJ Osek 0:9 (0:5; branky: Hoch 3, Sládek 2,Carda 2,Benda, Krejčí).

2. kolo poháru PKFS
Zápasy týmů z Klatovska
TJ Sokol Mochtín – FK Okula Nýrsko SO 24. 2., 12.00, UMT Sušice
FK Nepomuk – FK Horažďovice NE 25. 2., 10.00, Velké Hydčice