Klatovy prohrály 0:2, ale trenér pošumavského družstva byl i přesto spokojený. „Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Přeštice měly své šance, ale my také. Moc to nedělám, ale myslím si, že nám rozhodčí upřel po faulu na Michala Lukeše jednu jasnou penaltu,“ uvedl. „Ale celkově zápas splnil účel. Potěšili mě opět mladíci, kteří se na hřišti neztratili,“ doplnil Hoffmann.

Klatovští fotbalisté mají velmi náročný program, ještě včera večer změřili síly s Mochtínem, týmem hrajícím krajskou I. A třídu. A výsledek? Přesvědčivá výhra Klatov 4:1.

Klatovy (červení) vs. Přeštice.Zdroj: facebook SK Klatovy 1898 (Jindřich Schovanec)

„Kvalitní zápas proti zdatnému soupeři. My do utkání nasadili převážně dorostence, kteří opět odehráli velmi dobrou partii. Poločas jsme vyhráli 3:0 a měli i další šance. S výkonem hráčů jsem spokojený,“ pochvaloval si trenér Michal Hoffmann.

V tomto týdnu sehrají Klatovští další tři zápasy. Již v úterý se v rámci dohrávky 1. kola turnaje osmi týmů (Memoriálu Matěje Strejčka) utkají na Chodsku s třetiligovými Domažlicemi. V pátek hrají s Nepomukem a v neděli třetí kolo turnaje se Slavojem Mýto.

„Máme početný kádr. Kluci z áčka, béčka i dorostenci, kteří od příští sezony budou hrát za muže, jsou po fotbale hladoví. Proto jsme zvolili tento model přípravy. Zahrají si všichni a my hráče uvidíme častěji v akci,“ vysvětlil trenér klatovského družstva.

„Rád pořád hraji hokej za HC Sokol Díly. Dále mám rád kolo, cvičení, běhání, fotbal, ale nebráním se skoro žádnému sportu. A co rád dělám ve svém volném čase? Všeobecně moc rád sportuji, ale dost času trávím také s přáteli, píšu příběhy a básničky pro pob
Jan Hořký: Florbalový trenér i básník amatér