V minulém kole navíc dostali v Praze na Motorletu „kanára“. Proto se chtěli proti o záchranu bojujícímu Jankovu doma za poslední výsledky rehabilitovat, což se jim výsledkově povedlo.

KLATOVY – JANKOV 3:0

S hostujícím týmem dorazila do Klatov početná skupina fanoušků, která své hráče po celý zápas bouřlivě povzbuzovala. Domácím pomohl rychlý gól Lucáka, který si naběhl na dlouhý balón, zasekl před obráncem a střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci. Poté byl v prvním poločase vidět především urputný boj, hra se rychle přelévala od vápna k vápnu, ale žádný tým si nemohl vypracovat gólovou šanci. To platilo až do 42. minuty, kdy po individuální akci prostřelil brankáře hostů Lukeš.

Druhý poločas odstartovala šance hostů. Po rohovém kopu se k míči dostal Kollár, ale Rojík stál na svém místě. Tři šance na zvýšení náskoku měl pak Krásný, ale nejdříve nepřekonal gólmana z velkého úhlu, pak po centru Pavloviče netrefil ideálně míč a nakonec byl ve výborné střelecké pozici zablokován obráncem. V 88. minutě se v další šanci ocitl Lukeš, ale jeho střelu vytáhl gólman na roh. V samém závěru ještě postupoval sám na hostujícího brankáře Pavlovič, při pokusu o kličku byl faulován, a nařízenou penaltu proměnil Krásný.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, ještě jsme neproměnili nějaké tři šance. Soupeř měl jednu po rohu. Jinak to ale bylo takové kostrbaté, když získáme balón, tak ho okamžitě ztratíme. Nevím, jestli to bylo hezké pro diváky, ale dali jsme tři góly a tři body se počítají,“ měl po zápase rozporuplné pocity trenér Klatov Milan Dejmek.

Poločas: 2:0. Branky: 9. Lucák, 42. Lukeš, 91. (PK) Krásný. Rozhodčí: Kastl – Cihlář, Šálková. ŽK: 1:4. Diváci: 125.

Sestava Klatov: Rojík – Stetsenko, Marek (76. Vojtko), Krásný, Janda, Mészáros, Dolanský, Kotrba (88. Bošek), Bezděk (71. Pavlovič), Lucák (83. Mykhalchuk), Lukeš.