„Po dlouhé pauze po konci podzimu bylo na klukách vidět, že mají do fotbalu chuť," kvitoval trenér Robstavu Stanislav Purkart, jehož družina byla v prvním poločase lepší, ale prosadila se až na konci. „Herně to bylo docela dobré, ale řešení situací ve finální fázi nebylo ideální," přiznal čtyřiapadesátiletý kouč.

„Prvních třicet minut druhé půle jsme pokračovali v dobrém výkonu z prvního poločasu, byli jsme zejména vpředu kreativnější než soupeř a dokázali vstřelit tři branky. V závěrečných deseti patnácti minutách jsme ale přestali hrát, čehož Klatovy dokázaly hned využít a snížily. Celkově tento zápas splnil účel a jsme za něj moc rádi," doplnil Stanislav Purkart k hodnocení zápasu.

Trenér Spěváček vyzkoušel mladíky. Hrál i Příbáň s Králem

K utkání se vyjádřil i Matěj Spěváček, mladý trenér Klatov. „Tímto zápasem jsme ukončili jakýsi první blok zimní přípravy. Potkali jsme soupeře, který má velkou kvalitu a zaslouženě zvítězil. Pro nás to bylo běžecky hodně náročné utkání, ale jsme za něj rádi. Vyzkoušeli jsme tři kluky z dorostu, poprvé v akci byl i Tadeáš Přibáň a první zápas za nás odehrál také Luboš Král, který je s námi v přípravě ze Sušice. Navzdory porážce zápas hodnotím pozitivně," řekl.

Dvě branky Robstavu vstřelil David Brabec, jednou se trefili Havel a Jánský. O jediný úspěch klatovského mužstva, které proti dvěma jedenáctkám Robstavu nastoupilo bez několika opor, se postaral již zmiňovaný Luboš Král, jemuž je teprve 21 let. Třetiligový Robstav sehraje další přípravný zápas ve středu od 18 hodin proti dalšímu diviznímu soupeři - FC Rokycany. Klatovští fotbalisté vyzvou v sobotu na svojí umělé trávě lídra I. A třídy - Slavoj Koloveč (14.00).