Podruhé během krátké doby přijíždí do Pošumaví Rokycany. Před dvěma týdny v Sušici sehrály kvalitní zápas, který skončil dělbou bodů. Rovněž druhé krajské derby v Klatovech by mohlo přinést solidní úroveň. Ta se také očekává od nedělního divizního duelu mezi Sušicí a béčkem Táborska. Zajímavý souboj slibuje i utkání 1. A třídy, ve které se v Pačejově střetnou úspěšní nováčkové této soutěže. Důležité utkání, ve kterém půjde o záchranu v 1. B třídě, se hraje v sobotu v Měčíně, kde domácí hostí Strážov.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 9. KVĚTNA

DIVIZE – SKUPINA A

Klatovy – Rokycany (14.30). Při pohledu do nedávné historie vzájemných zápasů v divizi mají aktéři sobotního krajského derby v Klatovech vyrovnanou bilanci. Zdá se, že duel v Klatovech nemá favorita. Přesto výhoda domácího prostředí by měla zafungovat a body by měly zůstat ve městě pod Černou věží.

1. A TŘÍDA

Žihle – Žichovice. Domácím „hoří koudel za zadkem" a pokud se chtějí dostat z území, které umístěním znamená minimálně baráž o záchranu, nemohou si dovolit body ztrácet. Zatím se jim to kromě prohry s Luby doma daří. To naznačuje, že Žichovice nečeká na tamní umělce žádná procházka růžovým sadem.

Pačejov – Mýto. Hosté jsou v tabulce na druhém místě hlavně zásluhou domácích zápasů, ve kterých rozdávají vysoké brankové příděly. Na podzim Pačejov v Mýtě prohrál vysoko 1:5, takže domácí mají svému soupeři co vracet.

Staňkov – Nýrsko. Pro týmy které mají sestupové starosti, je každý zápas důležitý a to obzvlášť platí o těch, kde jde o souboj o šest bodů. Jak se zdá, poslední v tabulce Staňkov to již má spočítané a sestupu se nevyhne. Do problémů ale stále řešitelných, třeba již úspěšným výsledkem v tomto duelu, se dostalo Nýrsko.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Měčín – Strážov. Pro oba týmy jde možná o nejdůležitější zápas jara. Oba jsou zatím největšími aspiranty na sestup. Do zápasu jde Strážov s dvěma body navíc a s jedním zápasem k dobru. Hlavní devíza, domácí hřiště, je však na straně Měčína. Ten však čeká na své první vítězství doma hodně dlouho.

Dlouhá Ves – Spálené Poříčí. Zápas, který by měl kvalitou uspokojit fotbalové příznivce. Hosté kvalitu zaručují 3. místem v tabulce, Dlouhá Ves dobrou výkonnost na jaře již potvrdila v několika předcházejících zápasech. Podzimní duel ve Spáleném Poříčí skončil těsnou výhrou domácích 2:1.

OKRESNÍ PŘEBOR

Bolešiny – Mochtín B, Měcholupy – Sušice B, Janovice – Klatovy B, Velký Bor – Luby B, Hrádek – Hradešice, Vrhaveč – Běšiny

III. TŘÍDA

Svéradice B – Budětice (16.00), Velké Hydčice – Železná Ruda (16.00), Dešenice – Kašperské Hory, Žihobce – Hartmanice (14.00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Chudenice – Ježovy

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Kvasetice – Chanovice B, Veřechov – Nalžovské Hory, Sušice C – Soběšice, Kolinec – Hory Matky Boží, Myslív – Plánice

NEDĚLE 10. KVĚTNA

DIVIZE – SKUPINA A

Sušice – Táborsko B. Během jara přijede v neděli do Sušice po Tachovu druhý nejsilnější tým divize, rezerva druholigového Táborska. O kvalitách hostů se měli možnost na vlastní kůži přesvědčit domácí borci v předcházejících třech vzájemných soubojích o mistrovské body. Všechny skončily výhrou Táborska a ve všech inkasovala Sušice čtyři branky. Nejtěsnější výsledek viděli sušičtí diváci v srpnu 2013, kdy Sušice doma prohrála 3:4. Ale ani druhý tým tabulky není na jaře nezranitelný. Již třikrát se vrátil z venku s nepořízenou když nechal body v Čížové, v Praze se Zličínem a Hořovicku podlehl 0:4 .

KRAJSKÝ PŘEBOR

Horažďovice – Koloveč. Všechny prognózy jdou stranou, domácí i s velkým favoritem nemůžou myslet na nic jiného než na maximální zisk bodů. Na domácím hřišti ale již tolik v tomto ročníku ztratili, takže ani poslední bezbranková remíza Horažďovic s béčkem Domažlic nemůže být považována za úspěch domácích. Koloveč se vrátila z Horažďovic s prázdnou pouze jednou, ale to bylo v době, kdy domácí byli v laufu. Po prohře 0:5 na podzim v Kolovči to bude doma hodně těžké.

1. A TŘÍDA

Luby – Křimice. Hosté se kvůli neúspěšného období mezi 10. a 18. kolem, kdy v devíti zápasech získali pouhé dva body, dostali do nesnází a pohybovali se v kalných sestupových vodách. Nyní se jim již více než šest týdnů výsledkově daří, ale k úplné záchraně od baráže musí ještě nějaký bodík přidat. V Lubech by se jim to nemělo podařit, neboť domácí udělají vše proto, aby navázali na podzimní výhru 4:2 v Křimicích.

Stod – Svéradice. Pokud vynecháme úvodní jarní výhru Stodu na umělce v Žihli, pak další jarní zápasové období domácím vůbec nevyšlo. Určité probuzení přišlo v minulém kole, kdy Slavoj vyhrál na hřišti předposlední Chodové Plané, což se na podzim Svéradicím na tomto hřišti nepodařilo.
1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Chlumčany – Chanovice. Hosté jdou do duelu na horké půdě v Chlumčanech, kde se často jiskří od kopaček důrazných domácích hráčů, s vědomím, že již mají na jaře nahráno a další bodový zisk by byl něco navíc. I když jim pravděpodobně v útočné činnosti jim bude chybět Kába (ten by měl v té době startovat v barvách svého mateřského klubu za Svéradice v utkání 1. A třídy), mají dostatek šikovných hráčů, kteří jejich nejlepšího jarního kanonýra nahradí.

Mochtín – Starý Smolivec. Domácí pod vedením zkušeného kouče Jiřího Tomana jsou do zápasu v roli jasného favorita, přestože na podzim na hřišti soupeře prohráli 0:1.

OKRESNÍ PŘEBOR

Malý Bor – Nezamyslice (16.00)

III. TŘÍDA

Bezděkov – Týnec, Zavlekov – Švihov (15.00), Milčice – Velhartice (16.00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Nýrsko B – Křenice (15.00), Janovice B – Měčín B, Spůle – Měcholupy B (10.15, hř. Pocinovice), Neznašovy – Železná Ruda B (16.00), Vrhaveč B – Bolešiny B

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Pačejov B – Hrádek B (15.30)

MLÁDEŽ

PÁTEK 8. KVĚTNA

Okresní přebor mladších žáků: Dlouhá Ves – Mochtín (16.00), Kolinec – Měčín (16.00), Hrádek – Bolešiny (16.30), Pačejov – Klatovy B (18.00)

SOBOTA 9. KVĚTNA – 10.00

Krajský přebor dorostu o 1. – 5. místo: SŠ Plzeň – Klatovy. Krajská soutěž dorostu: Mrákov – Sušice, Merklín – Horažďovice (14.00), Stod – Mochtín (13.30). Krajská soutěž žáků: Rapid Plzeň – Klatovy B. Krajský přebor starších a mladších žáků: Horažďovice – Vejprnice, Košutka Plzeň – Luby. Okresní přebor mladších žáků: Chanovice – Plánice (14.00)

NEDĚLE 10. KVĚTNA – 10.00

Okresní přebor dorostu: Nalžovské Hory – Hartmanice, Nezamyslice – Strážov.

Krajská soutěž dorostu: Hradešice – Holýšov, Postřekov – Luby (hř. Chodov), Staňkov – Nýrsko.

Krajský přebor starších a mladších žáků: ZČE Plzeň – Klatovy (15.15, hřiště SK Plzeň 1894), Nýrsko – Smíchov Plzeň, Sušice – Tachov.

Okresní přebor mladších žáků: Žichovice – Strážov (10.30), Nalžovské Hory – Luby B (hř. Zavlekov)

PONDĚLÍ 11. KVĚTNA

Okresní přebor mladších žáků: Sušice B – Švihov (17.00).

Miroslav Sedlmaier