Příští týden zahájí soutěžní ročník 2017/2018 také týmy hrající 1. B třídu a IV. třídu.

Všechny zápasy, pokud není uvedeno jinak, začínají v 17 hodin.

SOBOTA 19. SRPNA

DIVIZE, SKUPINA A

Klatovy – Rakovník. Vstup do soutěže klatovským fotbalistům příliš nevyšel, když minulou sobotu doma jen remizovali se Sedlčany 0:0 a úspěšní nebyli ani v penaltovém rozstřelu. Druhé domácí zaváhání za sebou už si z pohledu svých ambicí a očekávání fanoušků nemohou dovolit. Soupeřem jim ve druhém kole bude SK Rakovník, který se do divizní skupiny A dostal až ze čtvrtého místa v minulém ročníku přeboru Středočeského kraje. Že to ale pro domácí nebude lehký soupeř, ukázal výsledek Rakovníka z prvního kola, ve kterém doma porazil Aritmu Praha 3:1. Rozhodčí: Matyš – Tesař, Hrkal.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Tachov – Nýrsko.

Hosté v minulém kole odehráli doma vyrovnaný zápas s exdivizní Sušicí, ve kterém po remíze 2:2 přinesla rozuzlení až osmá série pokutových kopů, ve které zaváhal nýrský Kolář. Ve druhém kole čeká na Nýrsko další exúčastník vyšší soutěže, FK Tachov, který se z finančních důvodů nepřihlásil do české fotbalové ligy a přešel do krajského přeboru. Roli velkého favorita soutěže potvrdili Tachovští v generálce v divizních Klatovech, kde zvítězili 2:1 a stoprocentní byli i v prvním kole v Mýtě, kde ale nováčka soutěže porazili jen 1:0 gólem Martina Knakala z 88. minuty. Rozhodčí: Volf – Homr, Ruda.

Luby – Vejprnice.

Oba soupeři měli opačný průběh minulé sezony. Vejprnicím se podzim vůbec nepovedl a jen díky zlepšeným jarním výkonům a výsledkům se vyhnuly zrádné baráži. To Luby po snovém podzimu, který zakončily na čtvrtém místě, se na jaře po nevýrazných výkonech propadly na osmou pozici. Po prvním kole nového ročníku nevládla spokojenost ani v jednom táboře, Luby prohrály na hřišti nováčka v Horní Bříze 1:3 a Vejprnice doma jen remizovaly 0:0 s dalším nováčkem, Žihlí. Minulý podzim vyhrály ve vzájemném duelu Luby 1:0, na jaře jim ale Vejprnice porážku oplatily v poměru 2:0. Rozhodčí: Šálková – Rubáš, Duda.

1. A TŘÍDA

Černice – Mochtín.

Plzeňské Černice v minulé sezoně vyhrály 1. B třídu, skupinu B, což je posunulo o patro výš do 1. A třídy. Tu zahájily prohrou 0:2 na hřišti exúčastníka krajského přeboru v Bolevci. Mochtín po povedené přípravě naopak vykročil do nové sezony úspěšně, když doma vyhrál derby se Žichovicemi 3:1. Rozhodčí: Kulhánek – Komanec, Velíšek.

Chlumčany – Svéradice.

Oba soupeři se v minulé sezoně nepotkali, neboť Svéradice bojovaly o patro výše v krajském přeboru. Jarní záchranářská mise však pro ně dopadla neúspěšně, a tak se po dvou letech vrátily do 1. A třídy. Chlumčany vstupovaly do minulého ročníku 1. A třídy v roli nováčka a s konečným osmým místem mohly být spokojeny. V prvním kole Svéradice proti také sestoupivší rezervě Rokycan nezopakovaly jarní výhru z krajského přeboru a podlehly jí 0:1. Nedařilo se ani Chlumčanům, které musely skousnout prohru 0:3 v Horažďovicích. Rozhodčí: Sladký – Čermák, Valenta.

Zruč – Žichovice.

Hostům ze Žichovic vyšel minulý ročník náramně, kdy na 5. místě byli jen dva body za čtvrtými Horažďovicemi, které hrály baráž. V nové sezoně by si toto výborné umístění rádi zopakovali, ale už první kolo, ve kterém prohráli v Mochtíně 1:3, napovědělo, že to nebudou mít jednoduché. O ambicích Žichovic už hodně napoví souboj ze Zručí, která do 1. A třídy sestoupila z krajského přeboru. V prvním kole Zruč remízovala 1:1 v Nepomuku. Rozhodčí: Kašpar – Čubr, Šimek.

OKRESNÍ PŘEBOR

Dlouhá Ves – Měčín. Chudenice – Železná Ruda.

III. TŘÍDA

Nezamyslice – Plánice, Dešenice – Velké Hydčice, Veřechov – Velhartice, Žihobce – Kašperské Hory, Velký Bor – Mochtín B, Nýrsko B – Hrádek B.

NEDĚLE 20. SRPNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

Sušice – Rapid Plzeň. Domácí, kteří v minulé sezoně sestoupili z divize, vybojovali v prvním kole pod novým trenérem Petrem Jandou po remíze 2:2 a výhře na penalty v derby v Nýrsku dva body. Rapid je tradiční účastník krajského přeboru. V minulém ročníku obsadil deváté místo a problémy se záchranou by nechtěl mít ani v nové sezoně. Tu rozjel domácím vítězstvím 2:1 nad Stříbrem, které naposledy skončilo sedmé. Rozhodčí: Šlajs – Frgal, Picek.

1. A TŘÍDA

Horažďovice – Bukovec.

Domácí Horažďovice porazily doma v prvním kole dvěma góly kapitána Josefa Nauše a jednou trefou Milana Hlaváče Chlumčany 3:0 a ani nováček z Plzně – Bukovce, který vyhrál 1. B třídu, skupinu C, by pro ně neměl být nepřekonatelnou překážkou. Bukovec si na úvod soutěže poradil s Kralovicemi, kde vyhrál 3:2, Horažďovice by ale měly být jiný kalibr. Rozhodčí: Chmelík – Plzák, Mifková.

OKRESNÍ PŘEBOR

Malý Bor – Hartmanice (16.00), Svéradice B – Luby B (16.00), Strážov – Budětice (16.00), Měcholupy – Sušice B, Janovice – Bolešiny.

III. TŘÍDA

Běšiny – Kolinec (16.00).

FOTBALOVÁ MLÁDEŽ

Prvními fotbalovými mládežnickými týmy z Klatovska, které zahájí soutěžní ročník 2017/2018, budou dorostenci U19 a U17 SK Klatovy 1898.

Po reorganizaci mládežnických soutěží budou hrát českou divizi dorostu, skupinu A. Prvním jejich soupeřem bude v sobotu Tatran Sedlčany. Zápasy se budou hrát v Janovicích nad Úhlavou, kde pro tuto sezonu mládežnické celky klatovského fotbalového klubu našly azyl. Dorostenci U19 zahájí utkání v 10 hodin, U17 hraje od 12.15 hodin.

Soupeři klatovských dorostenců: Doubravka, Písek B, Sedlčany, SK Rakovník, Táborsko B, SŠ Plzeň, Petřín Plzeň B, Spartak Příbram, Třeboň, Prachatice, Přeštice, Hořovicko, Motorlet Praha B, Rokycany, Dobříš.
Krajské mládežnické fotbalové soutěže odstartují o týden později. Okresní přebor mladších žáků začne první víkend v září.