Letos s nimi zahájí mistrovské soutěže ještě dva týdny před kalendářním jarem dvě mládežnické soutěže, krajská soutěž dorostu a krajský přebor starších a mladších žáků.

Vstup do jarních bojů o mistrovské body to bude skutečně rázný. Divize startuje soubojem nováčka Klatov s Českým Krumlovem, v Horažďovicích se v krajském přeboru střetne poslední domácí celek tabulky s prvním Dynamem ZČE Plzeň. Hrát se bude také v 1. A třídě. V sobotu příznivci Pačejova budou doma fandit svým barvám k vítězství nad posledním Staňkovem a v neděli bude k vidění v Lubech konfrontace dvou tradičních soupeřů a aspirantů na postup.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, ve 14.30 hodin.

Sobota 7. března

DIVIZE

Klatovy – Český Krumlov. Doma nečeká osmý tým tabulky v souboji v Českým Krumlovem, který je po první části divize na skvělém 4. místě, lehký úkol. Cílem domácích bude pod vedením nové trenérské dvojice Dejmek – Štolka v úvodním mistrovském zápase navázat na úspěšnou podzimní šňůru sedmi zápasů bez porážky. Pokud jim bude úspěšně pracovat obrana jako v posledních domácích pěti zápasech, kdy za 450 minut kapitulovala pouze jednou v duelu s Milevskem, a útok naváže na střelecký koncert v derby se Sušicí, kterému zatížil brankové konto pěti góly, pak nebudou bez šance na úspěch. Na podzim na hřišti Českého Krumlova byli Klatovští domácím vyrovnaným soupeřem, inkasovali jediný gól z pokutového kopu a v cestě k zisku zaslouženého bodu jim stál výborný brankář Michal Trnka.

1. A TŘÍDA

Chodský Újezd – Nýrsko (hř. Horní Jadruž). Domácí s Okulou prohráli na jejím hřišti poslední jarní zápas celého ročníku 1:3 a v prvním podzimním kole prohráli v Nýrsku 0:3. Jelikož zápas na půdě Újezdu skončil nerozhodně 3:3, nemají Nýrští důvod odjíždět na Tachovsko s pesimistickou náladou.

Lhota – Svéradice (13.00, hř. UMT S. Doubravka). Těžký začátek čeká Svéradice. Bude to na umělé trávě v Doubravce s lídrem tabulky. Domácí, přestože jsou nováčky soutěže, na podzim válcovali jednoho favorita za druhým. Svéradice nepatřily mezi soupeře, kteří s Lhotou ve vzájemném souboji přes prohru 2:3 výrazně propadly, ale ani v tomto klání v Plzni velké vyhlídky na úspěch nemají.

Pačejov – Staňkov. Na podzim nováček z Pačejova ve Staňkově absolvoval překvapivě úspěšnou premiéru v podobě remízy 1:1 oslazenou ziskem druhého bodu z pokutových kopů. Úspěšné putování podzimem nakonec vyneslo Pačejovu překvapivě 24 bodů a umístění v první polovině tabulky. Přesto 7. místo nebylo získáno zásluhou domácích úspěchů. Pačejovští na svém hřišti nemohou příliš jásat, získali tam pouze 58% bodů, a z tohoto pohledu jsou v tabulce utkání sestavené z odehraných zápasů doma na předposledním místě. Pokud chtějí být úspěšnější než dosud, musí se činit hlavně střelecky, neboť jedenáct branek (1,6 branky na utkání), to není žádný důvod k chorálům.

Neděle 8. března

DIVIZE

Malše Roudné – Sušice (10.15). Na takové zápasy, jaký odehrála Sušice v prvním podzimním kole divize doma, se příliš rádo nevzpomíná. Vysoká prohra 0:4 s farmářským klubem ligových Českých Budějovic ještě sice nemohla věstit to, co následovalo během podzimu, a ani nenaplnilo tradiční přísloví „konec dobrý, všechno dobré", o čemž svědčí závěr podzimu, kdy Sušice prohrála v Klatovech 0:5. Přesto se chce věřit, že zmiňované přísloví by mohlo nakonec na jaře zapůsobit, což by znamenalo pro Sušici záchranu v divizi. K tomu vede dlouhá cesta v podobě patnácti zápasů. Z nich již ten první v neděli dopoledne nebude pro tým z města na Otavě vůbec snadný.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Horažďovice – Dynamo ZČE Plzeň. Těžký soupeř na úvod jara čeká domácí tým. Tým plzeňských energetiků získal velmi cenné zkušenosti v minulém ročníku v divizi. Jeho hřiště nepřineslo horažďovickým hráčům v minulosti příliš radosti. V posledních pěti mistrovských zápasech tam získali pouze jediný bod a vysoká prohra 0:7 v prvním kole nového ročníku to také potvrdila. Hosté přezimovali s 91% úspěšností na prvním místě a jsou favority. V zimních přípravných zápasech v rámci turnaje v Sušici se horažďovickým hráčům, kteří turnaj absolvovali s velmi úzkým hráčským kádrem, příliš nedařilo a v klání prvního s posledním by musel nastat velký obrat k zlepšení, aby zůstaly body doma. Horažďovice ze sedmi zápasů na podzim vyhrály pouze dva, což je 29% úspěšnost, a právě tato ztráta znamená, že jsou v tabulce tam, kde jsou.

1. A TŘÍDA

Žichovice – Mýto. Po souboji dvou nováčků v prvním kole na hřišti Mýta, který skončil výhrou Žichovic 1:0, asi málokdo předpokládal, že tato porážka Slavoje doma bude jedinou na podzim, a že tento kolektiv nakonec skončí v tabulce na 2. místě, pouze jeden bod před svým přemožitelem, čtvrtými v tabulce Žichovicemi.

Luby – Nepomuk. Ostrý start pro oba soupeře, kteří mají zkušenosti s nedávným působením v krajském přeboru a bezesporu patří mezi nejužší okruh aspirantů na postup nebo případnou účast v baráži z konečného 3. nebo 4. místa v tabulce. Více optimismu po podzimní výhře v Nepomuku a poslední vítězné bitvě v zimním turnaji v Sušici (vyhráli 5:3) je v Lubech, ale hosté se v Sušici celkově představili v dobrém světle a nakonec i přes tuto porážku skončili druzí. Aby domácí posílili postupové ambice a současně jedním tahem otupili tyto šance na straně hostů, jsou tři body tím nejlepším základem pro konečný úspěch Startu.

MLÁDEŽ

SOBOTA 7. BŘEZNA – 10.00

Krajská soutěž dorostu, sk. B: Mrákov – Mochtín, Sušice – Nýrsko (12.00, UMT),

Krajský přebor žáků (10.00 starší, 11.45 mladší): Klatovy – Luby (přeloženo na 18. 3., 16.00), Horažďovice – Tachov, Nýrsko – Nepomuk

NEDĚLE 8. BŘEZNA – 10.00

Krajská soutěž dorostu, sk. B: Blovice – Horažďovice (11.30), Nepomuk – Luby, Hradešice – Merklín

Krajský přebor žáků (10.00 starší, 11.45 mladší): Dynamo ZČE – Sušice (12.45 starší, 14.30 mladší; hř. SK Plzeň 1894).

Turnaje a příprava

Zimní turnaj EL-WEST Reality – UMT Sušice

Hradešice – Strážov (SO 7. března, 14.00), Měcholupy – Mochtín (NE 8. března, 11.00), Hrádek –Dlouhá Ves (13.00), Klatovy B – Sušice B (15.00)

Zimní turnaj Sokola Měčín

Švihov – Žinkovy (SO 7. března, 10.00, hřiště Ježovy)

Přípravná utkání

Sušice C – Žihobce (PÁ 6. března, 19.30, Sušice UMT), Vrhaveč –Mochtín B (SO 7. března, 14.30, hř. Vrhaveč), Malý Bor – Klášter (NE 8. března, 10.30, hř. Chanovice).

Miroslav Sedlmaier