Po dvoutýdenní pauze se opět naplno rozběhla fotbalová divize staršího i mladšího dorostu. Klatovští fotbalisté do devatenácti let doma hostili v rámci 23. kola soutěže rezervu Táborska. A uspěli. V urputné bitvě protivníka z jihu Čech porazili těsně 2:1. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a velmi brzy se dostali do vedení. Záhy jsme si vytvořili další dvě velké šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Místo toho, abychom zápas zlomili už takhle brzy, z ojedinělé šance jsme inkasovali vyrovnávací branku,“ litoval trenér staršího dorostu Klatov Martin Lepeška.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že to utkání prostě musíme zvládnout. Kluci dřeli, makali, bojovali a nakonec zaslouženě vstřelili druhou a vítěznou branku,“ pokračoval klatovský lodivod v hodnocení duelu.

Pozitivem jsou tři body a prodloužení série neporazitelnosti na tři zápasy. Černou kaňkou vyhraného duelu jsou však nečekané ztráty dvou hráčů. „Bohužel se nám v zápase s Táborskem zranili dva hráči. A bohužel to vypadá na zranění dlouhodobého rázu. Homolku odvezla sanitka, protože si poranil koleno, se kterým už dvakrát v minulosti laboroval. Stejnou část těla si poranil i Koliha. Ten si koleno přisedl,“ smutnil klatovský šéf střídačky.

Nedařilo se naopak mladšímu dorostu, který v okleštěné sestavě na stejného soupeře nestačil. S béčkem Táborska prohrál vysoko 0:4. Další duel čeká fotbalisty z Klatov již v sobotu na půdě Aritmy Praha. Devatenáctka hraje ve 13.00 hodin, mladší dorost začíná v 15.45 hodin.

SK Klatovy 1898 U19 – MAS Táborsko B U19 2:1 (1:1)

Branky: 1. Mareš, 59. Homolka – 15. Icha. Rozhodčí: Pastyřík – Mazanec, Strolený. ŽK: 2:1. Diváci: 40.

Sestava Klatov: Švátora – Kapusta, Daněk, Brant, Kolerus, Partyngl, Koliha (18. Homolka, 69. Javorský), Krejčiřík, Mareš, Hais, Barborka (32. Havlíček). Trenér: Martin Lepeška.

SK Klatovy 1898 U17 – MAS Táborsko B U17 0:4 (0:3)

Branky: 13. a 63. Kupka, 29. a 34. Nevrkla. Rozhodčí: Pastyřík – Mazanec, Strolený. ŽK: 0:2. Diváci: 30.

Sestava Klatov: Šedivec – Marek, Potužník, Pretzelmayer, Pivetz, Škoch, Svatoň, Podlipský, Weber, Petrželka, Krištof (32. Fiala). Trenér: Karel Žák.

Gólmanka Neznašov Dana Francová (na snímku vzadu) vynulovala všechny obávané střelkyně Chanovic.
Neznašovy na úvod překvapily obhájkyně loňského prvenství