V případě souboje Klatovy – Stod ale možná půjde o výjimku z pohledu fanoušků Lub, kteří určitě budou přát vítězství na domácím hřišti Klatovům. Hosté jsou totiž namočeni v sestupu a prohra by se Startu určitě hodila. Zajímavé derby bude pak k vidění v neděli ve Strážově, který v duelu o šest bodů hostí domácí Dlouhou Ves.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

PÁTEK 16. KVĚTNA – 18.00

1. A TŘÍDA

Doubravka B – Mochtín. Body, se kterými Mochtín doma počítal, chybí, a souboj dvou nováčků teoreticky dává naději. Domácí však na svém hřišti body nerozdávají a nic na tom nemění klopýtnutí s Křimicemi.

SOBOTA 17. KVĚTNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

Klatovy – Stod. Jeden z klíčů, jak odemknout hostům vstupní bránu s nápisem sestup, případně baráž o záchranu, je zvítězit. Klatovy na podzim vyhrály 2:1 a mohlo by se to podařit i doma.

Chotíkov – Luby (16.00). Pokud by tento souboj dopadl jako v Lubech, kdy po remíze 2:2 vyhráli domácí na penalty, pak by to byla pro hosty cesta k záchraně.

Rapid Plzeň – Horažďovice. Domácí musí ještě k plné jistotě přidat nějaký bod. Horažďovice z jejich pohledu ale nejsou soupeřem, který jim sedí. Ale Rapid překvapivě vyhrál 1:0 na podzim v Horažďovicích.

1. A TŘÍDA

Nýrsko – Spálené Poříčí. Hosté jsou velkým překvapením tohoto ročníku, když dokáží doma i venku šlapat úspěšně na paty nejlepším. Naposledy se o tom přesvědčil Rozvadov. Nýrsko na podzim smolně prohrálo ve Spáleném Poříčí 0:1.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Losiná – Hradešice. Oba soupeři se pohybují v sestupovém ohrožení a dělí je jeden bod ve prospěch Hradešic. Vzájemná bilance je vyrovnaná, a tak lze očekávat vyrovnaný zápas s otevřeným koncem.

Starý Smolivec – Měčín. Hosté po překvapivém neúspěchu doma se Strážovem mají co napravovat. Když se rozpomenou na svůj poslední duel na hřišti ve Starém Smolivci, ve kterém vyhráli 4:0, pak rozhodně je na co navazovat.

Štěnovice – Pačejov (16.00). Na jaře jsou rozdíly ve výsledcích mezi oběma soupeři evidentní. Pačejov pravidelně boduje, Štěnovice jsou velmi nevyrovnané. Pačejov doma dvakrát za sebou získal ve vzájemných zápasech plný počet bodů a skóre 7:0.

OKRESNÍ PŘEBOR

Velký Bor – Vrhaveč, Železná Ruda – Janovice, Bolešiny – Malý Bor, Chanovice – Nezamyslice

III. TŘÍDA

Měcholupy – Žihobce, Mochtín B – Janovice B, Strážov B – Hartmanice, Kašperské Hory – Svéradice B, Týnec – Nalžovské Hory

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Dlažov – Vrhaveč B, Dešenice – Bezděkov B, Železná Ruda B – Nýrsko B (14.15), Ježovy – Měcholupy B

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Budětice – Kolinec (16.00, hř. Rabí), Plánice – Zavlekov (16.00), Hory Matky Boží – Veřechov, Soběšice – Kvasetice, Hrádek B – Pačejov B, Milčice – Sušice C

NEDĚLE 18. KVĚTNA

DIVIZE – SKUPINA A

Jindřichův Hradec – Sušice (hř. Vajgar). Týmy dělí v tabulce šest bodů. Z tohoto pohledu by byl úspěch hostů o to cennější a to v jakékoliv podobě. Domácí dvakrát za sebou sice doma na body nedosáhli, ale jejich soupeři byli velice silní, ať to byl Písek nebo Tachov. Podzimní klání v Sušici Hradec prohrál 1:4, ale tentokrát to může vypadat úplně jinak.

1. A TŘÍDA

Svéradice – Zruč (16.00). Hosté jsou na 4. místě zaručujícím baráž o postup, po kterém toužili domácí. Výpadek ve třech prohraných zápasech za sebou ale nutí domácí myslet na to, aby se nedostali na dosah hrozby baráže o záchranu. Naposledy byli ve Svéradicích úspěšnější hosté, kteří vyhráli 3:2.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Horažďovice B – Žákava (15.00). Domácí rezerva na svém hřišti na jaře pravidelně boduje, což bude v tomto zápase o šest bodů velice důležité zopakovat.

Strážov – Dlouhá Ves (16.00). Bude se hrát z pohledu záchrany o šest bodů. Podzimní duel skončil šťastnou výhrou Strážova, ale Dlouhá Ves se od té doby výrazně z pohledu výsledků zlepšila.

Rapid Plzeň B – Žichovice. Hosté jsou zhýčkaní bezpečným náskokem v čele tabulky, a to může být pro domácí šance získat důležité body k záchraně.

OKRESNÍ PŘEBOR

Sušice B – Hrádek, Běšiny – Klatovy B (15.00), Luby B – Švihov

III. TŘÍDA

Hradešice B – Velké Hydčice (16.00), Bezděkov – Velhartice

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Neznašovy – Bolešiny B (15.00).

Miroslav Sedlmaier