O tom se mohli přesvědčit ti, kteří se sešli na 3. valné hromadě Slávistické odbočky v Klatovech. Úsilí, s jakým tuto VH připravovala, se nakonec vyplatilo, co do účasti hostů i počtu návštěvníků. V pestrém plánu činnosti odbočky nechyběl ani termín 11. setkání v Rožďalovicích.

„Naše klatovská odbočka se aktivně zúčastnila 11. setkání slávistů a turnaje v malé kopané na hřišti v Nečíně,“ uvedl místopředseda slávistické odbočky v Klatovech Milan Zajíček. Na turnaji skončili v konkurenci 24 týmů Klatovští na pátém místě.

Hrálo se ve 4 skupinách po družstvech a Klatovy byly vylosovány do skupiny B, vedené pod jménem stopera A mužstva Slavie Praha Davida Hubáčka.
Ve skupině dosáhl výběr odbočky Klatovy postupně čtyř vítězství a jedné remízy. Klatovy – Nečín junior 1:0, Klatovy – Bělá pod Bezdězem 3:0, Klatovy – Dobříš 3:0, Klatovy – Lomnice nad Popelkou 3:0 a Klatovy – Hostinné 0:0.

Klatovským se tak podařilo postoupit z prvního místa po zisku 13 bodů, nejvyššího zisku ze všech skupin, a skóre 10:0 do osmifinále.

Na deseti vstřelených brankách se nejvíce podílela Terezka Krejčiříková se čtyřmi góly, třikrát skóroval Strnad a po jedné brance dali Kopecký, A. Čížek a R. Kalista.

V osmifinále Klatovy provázela smůla, když po řadě nevyužitých šancí včetně čtyř nastřelených tyčí remizovaly s Jilemnicí. Postup na penalty jim ale vychytal brankář Vaněk a zajistil osvědčený exekutor pokutových kopů Zdeněk Krejčiřík st.

Ve čtvrtfinále Klatovy narazily na pozdějšího vítěze celého turnaje Nečín. Po vyrovnané hře Klatovy podlehly 0:2, a tak skončily celkově na 5. místě.

„Páté místo však lze vzhledem k počtu účastníků a jejich kvalitě pokládat za nesporný úspěch. Naší hře, založené na technickém pojetí, citelně vadily malé rozměry hřiště. Hrálo se totiž na fotbalovém hřišti rozděleném do čtyř sektorů v rozích,“ uvedl místopředseda slávistické odbočky v Klatovech Milan Zajíček, který v hodnocení celé akce nešetřil slovy chvály: „Chtěl bych pochválit vystoupení našeho mužstva složeného z odchovanců strážovského fotbalu – Radka Holuba, Roberta Kalisty, Petra Kollorosse a Luboše Vaňka a klatovsko-lubských členů Zdeňka Krejčiříka st. a ml., Terezky Krejčiříkové, Michala Krejčiříka, Tomáše Strnada, Antonína Kopeckého a Aleše Čížka. Na výši bylo zejména jejich společenské a sportovní vystupování a obětavost. Vždyť jen pro zajímavost, všichni hradili náklady na tuto akci včetně dopravy z vlastních zdrojů.“

Mužstvo doprovázeli za výbor OP SK SLAVIA PRAHA V KLATOVECH předseda Jeroným Junek, místopředsedové Milan Zajíček, Josef Vaněk, Emanuel Flosman, členové Zdeněk Holý a Vladimír Hřebec.

Jedenácté setkání slávistických odboček bylo zpestřeno besedou s trenérem A mužstva Slavie Michalem Petroušem, tiskovým mluvčím Ondrou Zlámalem (velkým příznivcem klatovské odbočky) a šéfem mládežnické kopané panem Huptychem, kteří promluvili o dalším vývoji oddílu, jeho perspektivách, zaměření a snaze o stabilizaci a dosažení stanovených cílů. (sed)