Dějištěm tohoto klání byla domácí palubovka horkého favorita na posty nejvyšší, Chemcomex Praha A, v hale Zelený pruh SOU stavební. Na TRIVEL zde čekaly tradiční dva duely s týmy s absolutní špičky tabulky .

Zápasy v Praze byly zřejmě dosavadním vrcholem Celostátní ligy Domácí CHEMCOMEX Praha si nejdříve poradil s BENAGEM Slavičín, i když se o výsledek musel strachovat do poslední minuty. Utkání ozdobily hatricky Aleše Štorce a Davida Filingera. Chemcomex ale vzápětí přišel o svou neporazitelnost, když podlehl v dramatickém souboji NOVABRIKU Polička 1:2. Obhájce titulu dlouho vedl, za domácí srovnával ve 38. minutě Štorc, pak ale Vojta Král utkání v předposlední minutě rozhodl pro úřadujícího mistra.

SF TRIVEL KLATOVY – SK BENAGO SLAVIČÍN 3:7. Trivel se ujal vedení brankou Matějky, což soupeře vyvedlo z míry, a ten hledal téměř tři čtvrtiny první půle na překonání koncentrované obrany Klatov. Benagu se to povedlo až v 15. minutě, kdy využilo zbytečné zpětné přihrávky a následného nedorozumění v obraně Trivel k tomu, aby Pulkertem vyrovnal. To posadilo favorita do sedla a rychlými dvěma slepenými góly skóre otočil. Kopecký ještě stačil dát kontaktní branku, ale po přestávce se již brankostroj favorita rozjel na plné otáčky a během dalších pěti minut bylo o výsledku rozhodnuto. Vysokou porážku zmírnil šest minut před koncem Frous krásnou střelou z trestného kopu. Branky: 3. Matějka, 18. Kopecký, 34. Frous – 15. a 24. Pulkert, 16. Habaj, 18. Müller, 23. Hrančík, 25. Filinger, 28. Julina. Chyby: 2:2. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Puček a Uher. Sestava TRIVELU: Fišr – Pacner, Kopecký, Matějka, Petrželka, Frous, Štancl, König.

SF TRIVEL KLATOVY -VPS NOVABRIK POLIČKA 1:6. Soupeř klatovských hráčů nastupoval k zápasu ověnčen čerstvě získaným vavřínem, když v předcházejícím duelu překvapivě porazil domácí tým, kterému tak uštědřil doma lekci v podobě první porážky v tomto ligovém ročníku. Klatovy s ním hráli bez respektu ze soupeře vyrovnanou partii, ale bohužel góly padaly pouze do jejich sítě. Trivel přesto hrál otevřenou hru, rušno bylo před oběma brankami a odměna v podobě čestného úspěchu Frouse se dostavila. Branky: Frous – Král L. 2, Kovář 2, Dittrich, Kučera. Sestava TRIVELU: Fišr – Pacner, Kopecký, Matějka, Petrželka, Frous, Štancl, König.

Ostatní zápasy: CHEMCOMEX PRAHA – NOVABRIK POLIČKA 1:2 (Branky: Štorc – Kraál L., Král V.); CHEMCOMEX PRAHA – SK BENAGO SLAVIČÍN 5:4 (Branky: Štorc 3, Šnídl, Rott – Filinger 3, Müller).

Klatovy celkově zanechaly na svůj sympatický, otevřený a velmi služný způsob boje velmi dobrý dojem.

Utkání v Praze se hrála v termínu, kdy posledním kolem končily fotbalové soutěže a celá řada hráčů si plnila své klubové povinnosti ve velkém fotbalu. Z tohoto důvodu také chyběli např. brankáři P. Vacek, M. Javorský, nebo L. Helm, M. Meszároš, P. Mužík, T. Strnad, Z. Toman, V. Vavoský, J.Votípka a další hráči. Pokud budou k dispozici po přestávce, která nyní v lize je, pak by již bodové konto Travelu mělo výrazně narůstat. Podle slov hrající kouče Martina Štancla čeká nyní v přestávce jeho svěřence hodně práce. Je tohoto dost k vylepšování, ale na druhé straně je na čem stavět.

Přestože TRIVELU z výše objektivních důvodů chybí v tabulce body, přesto zatím drží jeden vavřín po šesti kolech a to je, že Klatovy jsou na čele soutěže služnosti.

„Na základě vlastních poznatků, které jsem při osobním zhlédnutí dvou ze tří odehraných ligových turnajů, musím aktérům tohoto sportu složit velký obdiv. Je to hra založená na velmi rychlém pohybu a výborné prostorové orientaci. Hráči bez výborné technické a taktické vyspělosti, osobní odolnosti čelit tvrdým soubojům a bojovnému srdíčku zde nemají co dělat. O těch, kteří se postaví mezi tyče a musí čelit střelám hráčů, kteří snad musí mít v kopačkách dynamit, to platí dvojnásob. Proto bych chtěl apelovat na příznivce fotbalu, kteří budou mít možnost 12. prosince v 10 hodin zavítat do sportovní haly v Klatovech v Čapkově ulici, aby tak učinili. Vždyť uvidí mimo domácího TRIVELU v akci třeba ve vzájemném souboji dva velké favority na celkové prvenství, CHEMCOMEX PRAHA a v současné době vedoucí PREMIUM Stonava,“ uvedl Miroslav Sedlmaier, sekretář OFS Klatovy a autor internetových stránek.

Ještě předtím ale čeká klatovské sálovkáře v sobotu odpoledne 5. prosince v pořadí 7. a 8. utkání ligového maratónu, která budou sehrány ve sportovní hale v Neratovicích.