Honbu za dalšími body zahájili tradičně jako první fotbalisté do devatenácti let. Klatovští válečníci se dostali v 9. minutě utkání do vedení zásluhou Mareše. Soupeř však ještě v prvním poločase stihl vyrovnat. Poté již čtyřicítka nejvěrnějších v ochozech branku neviděla, a tak musely přijít na řadu pokutové kopy, jež rozhodly o tom, který z týmů si do tabulky připíše bonusový bod. Ten si nakonec díky přesnější mušce zajistilo hostující Hořovicko.

„Opět jsme do zápasu vstoupili velmi dobře, vstřelili jsme rychlou branku a vedli. Pak běžel sám na brankáře střelec první trefy Mareš, ale velkou šanci neproměnil. To byl podle mě jeden klíčový moment utkání,“ řekl trenér staršího dorostu SK Martin Lepeška. „No a tak přišel trest. Soupeř vyrovnal ze standardní situace, kterou měl perfektně nacvičenou. Nám bránění těchto situací letos vůbec nejde,“ litoval trenér.

„Celkově to byl vyrovnaný zápas, který skončil zaslouženou remízou. V penaltách ale opět selhali hráči, kteří už několikrát neproměnili. Hořovicko je silný soupeř, takže se může zdát, že bod bereme, ale opak je pravdou. Vzhledem k postavení tabulce je to vlastně hrozně málo,“ dodal mírně zklamaný Lepeška.

Bez bodu odcházeli ze hřiště mladší dorostenci Klatov, kteří padli těsně 2:3. A to i přesto, že se stejně jako jejich starší vrstevníci ujali vedení již v 9. minutě. Pak ale přišla první přesná trefa hostujícího Čapka a bylo vyrovnáno. Těsně před přestávkou však bylo znovu veseleji na domácí straně. Trefil se kapitán Petrželka. Hosté ale ve druhém dějství zabrali a skóre nakonec dokázali otočit. Obě branky vítězů vstřelil snajpr Čapek, jenž tak dosáhl na hattrick.

SK Klatovy 1898 U19 – FK Hořovicko U19 1:1 (1:1)

PK: 5:6. Branky: 9. Mareš – 20. Hlídek. Rozhodčí: Duda. ŽK: 0:0. Diváci: 40. Sestava Klatov: Švátora – Kapusta, Daněk, Brant, Berka (85. Marek), Krejčiřík, Partyngl, Petrželka, Kolerus, Mareš, Barborka (46. Havlíček). Trenér: Martin Lepeška.

SK Klatovy 1898 U17 – FK Hořovicko U17 2:3 (2:1)

Branky: 9. Svatoň, 38. Petrželka – 10., 52. a 71. Čapek. Rozhodčí: Duda. ŽK: 0:0. Diváci: 30.

Sestava Klatov: Švátora – Jiřík, Potužník, Petrželka, Pretzelmayer, Škoch, Marek, Fiala (65. Šlechta), Weber, Svatoň, Krištof. Trenér: Karel Žák.

Prestižní turnaj v Horažďovicích ovládla Sparta.
FOTOGALERIE: Prestižní turnaj v Horažďovicích ovládla Sparta