O týden si tuto fotbalovou sezónu ještě prodlouží týmy, které se zúčastní krajských baráží o sestup a postup. Pro drtivou většinu klubů ale tento víkend bude znamenat konec dlouhodobých soutěží ročníku 2008/2009. Již v pátek ukončí svůj pobyt v divizi Klatovy doma s vítězem tohoto ročníku pražským Vltavínem. Ty nejdůležitější zápasy budou na programu v sobotu, v neděli se bude rozhodovat pouze v Kolinci o tom, kdo z dvojice Myslív a Kolinec sestoupí ze III. třídy. Radostné bez ohledu na poslední zápas bude v neděli loučení ve Strážově kde domácí končí 1. B třídu jako vítěz soutěže a v současné době myslí jako nováček na to, jak bude chutnat chlebíček v 1. A třídě.

PÁTEK 19. ČERVNA

Divize - skupina A
Klatovy - Loko Vltavín (17.30)
. Pro oba soupeře bude poslední duel v tomto ročníku mít rozdílnou příchuť loučení s divizí. Pro hosty to bude loučení radostné, neboť jako vítězný tým postupují do ČFL. Klatovy se vyřadily ze seznamu týmů národních soutěží sestupem do přeboru kraje. Na podzim doslaly Klatovy v Praze půltuctový nářez, doma by se měly rozhodně loučit lépe, ale bude to velice těžké. Dorostence čeká v sobotu od 10.00 hodin doma Pod Hůrkou existenční utkání o záchranu s Rokycany, a to bude pro svěřence trenéra Jiřího Tomana znamenat další, ale na divizní lavičce prvního týmu poslední komplikace.

IV. třída - skupina A: Zavlekov - Měčín B (18.00).

SOBOTA 20. ČERVNA

Krajský přebor mužů
Nýřany – Horažďovice
. Domácí mají svůj osud již zpečetěn a sestupují. Horažďovice tento zápas budou brát jako poslední přípravu na rozhodující dva zápasy, které je v příštím týdnu čekají v baráži o záchranu. Holýšov – Chanovice. Chanovice již svůj cíl záchrany, i když s velkými problémy splnily, ale jejich šance na hřišti Holýšova, se kterým doma prohráli 0:4, jsou mizivé.

1. A třída
Křimice – Luby.
Domácí půjdou za svým cílem výhrou si říci o účast v baráži, ve které se mohou pokusit zachránit pro klub 1. A třídu. Nýrsko – Chlumčany. Pro oba soupeře je to existenční zápas. Domácí, pokud ho dotáhnou do vítězného konce, budou zachráněni v 1. A třídě bez další účasti v baráži. Hostům stačí remíza a jsou to oni, kteří bez ohledu na baráž by měli účast v 1. A třídě i pro další ročník v kapse. Žichovice – Příkosice. Pro domácí již existují pouze teoretické šance na účast v baráži a pokud ty nevyjdou, pak sestupují do 1. B třídy.

1. B třída
Spálené Poříčí - Dlouhá Ves
. Domácí čeká v příštím týdnu baráž o postup z druhého místa, a tak jejich cílem bude odehrát tento duel bez zranění a ztráty kytičky. Hradešice – Záhoří (16.00). Hradešice s hosty, kteří se s 1. B třídou z důvodu sestupu z této soutěže loučí, neprohrály a v posledních třech zápasech neztratily ani bod. To je již dostatečný důvod si myslet, že body zůstanou doma. Švihov – Losiná. S hosty je to velmi špatné. Po sestupu z 1.A třídy je čeká další nepříjemný pád. Mochtín – Předenice. V Mochtíně jsou ještě v teoretickém ohrožení případnou účastí v baráži o záchranu hosté, a proto bylo také toto utkání přeloženo na sobotu. Svéradice – Pačejov (12.30). Vzájemné derby již v okresním přeboru mezi oběma kluby mělo správný fotbalový náboj i dramatičnost, a na to vše se jistě příznivci obou táborů těší i nyní.

Okresní přebor: Bezděkov – Dešenice (14.00), Měčín - Mochtín B, Nezamyslice - V. Hydčice, Vrhaveč - H. M. Boží, Horažďovice B - Sušice B, Železná Ruda – Veřechov, Janovice – Hrádek.

III. třída: Bolešiny – Neznašovy, Kvasetice - Hradešice B, Velhartice - Týnec, Luby B - Žihobce.

IV. třída - skupina A: Bezděkov B – Plánice, Strážov B – Běšiny , Křenice - Dlažov.

IV. třída - skupina B: Nezamyslice B – Rabí (14.00), Milčice - Svéradice B (14.00), Hartmanice - Velký Bor (14.00), Hrádek B - Kašp. Hory.

NEDĚLE 21. ČERVNA

1. A třída
Sušice - Klatovy B
. Sušice, přestože jde o poslední kolo, se s fotbalem na jaře ještě neloučí. Po tomto duelu, který má náboj derby, půjde domácím o to přečkat derby bez zranění a ladit formu na příští baráží o postup nabitý týden.

1. B třída
Strážov – Dobřany
(16.00). Domácí budou chtít udělat vše pro to, aby tečka za mimořádně úspěšnou sezónou byla na strážovském hřišti ta nejlepší, a proto berou pouze vítězství.

III. třída: Chanovice B – Myslív (14.00), Kolinec - Nalž. Hory (14.00), Malý Bor – Měcholupy (16.00)

IV. třída: Spůle - Ježovy (16.00 hř. Pocínovice), Žichovice B – Soběšice.

Miroslav Sedlmaier