Na prvotřídním umělém povrchu se musel klatovský trenér Karol Žák v sestavě obejít bez obou brankářů Hermana a Rišky, navrátilce Zedníka, ale také bez Zbyňka Tomana a Jiřího Matějky.

Podle očekávání patřil úvod domácím fotbalistům, kteří v úvodních minutách nevyužili tří brankových příležitostí. V 10. minutě se po křídelní akci Votípky a jeho přesném centru od brankové čáry hlavou se nekompromisně prosadil Daniel Matějka a Klatovy šly do vedení.

Hra dostala spád, soupeř se s daným stavem rozhodně nehodlal smířit. Vyrovnání skóre přinesla série nedůrazných pokusů hostů o vyvezení míče z pokutového území, poslední nepřesný pokus o odkopnutí skončil na kopačce Červenky, který využil svého výhodného postavení, nespadl do ofsajdové pasti a zblízka v pádu podstřelil o krok pomalejšího brankáře Dolejše. Domácí se brankou uklidnili a pokračovalo se v oboustranně pěkném kombinačním utkání. Ze strany obou soupeřů se v této části zápasu hrál líbivý, technický a fyzicky náročný fotbal. Závěrečné minuty první půle patřily ale hostům. Nejprve se ve 43. minutě z otočky z dobrých dvaceti metrů nádherně trefil Votípka a střelou do šibenice vyzval domácí brankáře k bravurnímu zásahu. Z následného rohového kopu měl na hlavě tutovku Stanislav Vítovec, míč jen těsně přeletěl břevno.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s pěti čerstvými hráči a následná pětiminutovka jim patřila. Pokračovali v dobrém výkonu na všech postech a přišly gólové šance. Ta největší ve 48. minutě, kdy technický pokus Tomáše Gyögryho o obstřelení celého obranného valu před sebou skončil pouze na břevně strakonické branky.

Domácí hráči se do první vážnější akce v druhé půli dostali v 50. minutě a hned ji využily. Přetažený centr domácí útočník v krkolomné pozici hlavičkoval zpět do pole a Říský pohodlně placírkou stanovil konečný výsledek utkání.

Přestože svěřenci trenéra Karola Žáka prohráli, byl s celkovým vývojem utkání klatovský kouč spokojený. „Tento zápas mnohé naznačil a odkryl. Už tento týden naskočíme do kolotoče jarní části soutěže. Dispozice k záchraně v krajském přeboru zřejmě jsou díky dobré fyzické připravenost a náladě v týmu. Výsledky posledních přípravných utkání však také zároveň varují a stavějí nás pevnýma nohama na zem. Bude nutné jít trpělivě od zápasu k zápasu, potlačit prvky nedisciplinovanosti a vycházet z poctivé dřiny. Měli bychom zimní dřinu zkusit prodat již v sobotu, kdy se bude hrát utkání o první jarní body s Rozvadovem,“ uvedl trenér TJ Klatovy Karol Žák.

Strakonice - Klatovy 2:1

Poločas: 1:1. Branka Klatov: D. Matějka. Sestava Klatov: Dolejš - Homolka, Vacovský (46. Veselka), Hovorka V., Bouberle (46. Steinberger) - D. Matějka (46. Voráček), Vítovec (46. György), Mészáros, Kotrnoch - Votípka (46. Frous), P. Hovorka.