Milevsko – Klatovy 2:1 (0:1)

Začátek utkání s divizním Milevskem patřil hostům z Klatov, kteří byli silní na míči a dobře kombinovali. Již v 6. minutě se ocitl po přihrávce Hanzlíka sám před brankařem Lužný, ale vybíhajícího gólmana nastřelil do nohou. Do vedení šlo klatovské mužstvo brankou Hanzlíka ve 26. minutě po přihrávce Kadlece. První poločas se hrál důrazně a v tempu, obě mužstva předvedla řadu kombinací.

Ve druhé půli domácí vyrovnali v 60. minutě, kdy jim vyšla velmi pěkná akce tří hráčů, přetažený centr z křídla, následně zpětná přihrávka, náběh středem hřiště a koncovka, na kterou klatovský brankář Moravec neměl nárok. Neuplynula ani minuta, když po chybě klatovských obránců domácí získali míč a jejich hráč se rozhodl ke střele ze vzdálenosti skoro 30 metrů a míč skončil v síti brankáře Moravce, když mu prošel mezi nohami. Zbytek utkání již byl v režii domácích, kteří se snažili držet míč, kombinovat a zakončovat střelbou.

„Celkově lze hodnotit utkání jako velmi zdařilé, mělo kvalitu a jako přípravné splnilo účel. Naše mužstvo mělo ještě v závěru utkání tři šance na srovnání skóre, hráčům však chyběl v koncovce potřebný důraz. Trenér Vašica měl pouze dva hráče na střídání a proti kvalitnímu soupeři, který vystřídal daleko větší počet hráčů, to byl určitě velký handicap," popsal druhý přípravný zápas Klatov na jihu Čech sekretář SK Klatovy 1898 Ján Gašpár.

Sestava Klatov: Moravec, Vítovec (46. Štengl), Mészáros, Veselka, Jiří Matějka, Skala (46. Martin Brož), Kadlec, Janda, Tomáš Matějka – Lužný, Hanzlík.

Miroslav Sedlmaier