První zápas v Plzni byl více méně na rozkoukání, protože Klatovští do té doby nabírali kondičku na oválu. Druhý duel v Příbrami byl již o něčem jiném.
„Naši hráči byli v první půli domácím více než vyrovnaným soupeřem, vedli jsme 1:0. A kdyby střelec vedoucí branky Hanzlík, který šel sám na brankáře, zvýšil na 2:0, bylo by to spravedlivé vyjádření sil v této části zápasu. Po přestávce jsme již prostřídali šest hráčů a herně se nám již tolik nedařilo,“ hodnotil příbramský zápas klatovský trenér.

Vašica má pro jarní přípravu prakticky stejný kádr hráčů, jen se do přípravy z důvodu zranění ještě nezapojil Karel Šlechta. Lehce a zatím pouze individuálně začal s tréninkem talentovaný Tomáš György. Mimo toho počítá trenér s posílením týmu o brankáře Jiřího Moravce z celku z jihočeské 1. A třídy z Oseka. Do tréninkového procesu zařadil s A týmem ještě nadějné dorostence Klatov Jakuba Lužného, Tomáše Steigela, Jiřího Šmorce a Františka Koláře.
S dosavadní přípravou je Vašica spokojen: „Troufám si tvrdit, že ta letošní je rozhodně lepší než ta, kterou jsme absolvovali v minulém roce. Velké plus máme v tom, že nám vedení klubu zajistilo k přípravě hřiště s umělým povrchem v Plzni Skvrňanech, kam dojíždíme dvakrát v týdnu. Doma máme k dispozici i sportovní halu a další sportoviště.“

Nejbližším soupeřem klatovských fotbalistů budou tuto neděli divizní Rokycany, které v minulém týdnu absolvovaly ve sportovním areálu v Žinkovech své tradiční zimní soustředění. Trenér Pavel Aubrecht s ním byl spokojen: „Všichni zúčastnění hráči zaslouží uznání, trénovali poctivě a s patřičným nasazením. Soustředěním jsme uzavřeli objemovou část přípravy a teď bychom se chtěli zaměřit více na rychlostní a herní činnosti. Novou tváří v našem kádru je tvořivý záložník Lukáš Černohorský z Chanovic. Hráč už absolvoval s mužstvem zmiňované soustředění a v případě dalšího zájmu Rokycan existuje dohoda s funkcionáři Chanosu na jeho angažování.“

Rokycanský kouč po soustředění bude muset zredukovat 25členný kádr hráčů pro další přípravu na 18 hráčů a 3 brankáře, ze kterých už potom bude s největší pravděpodobností vybráno mužstvo pro odvetnou část divizní soutěže. K tomu poslouží i nedělní duel s hráči z města pod Černou věží, který se hraje od 14 hodin na umělé trávě v Plzni Luční ulici.

Miroslav Sedlmaier