Většina z těchto hráčů se sejde v sobotu 23. června v Klatovech na hřišti Na Rozvoji a poté i v blízkém hotelu Rozvoj u příležitosti oslav výročí 120 let od založení fotbalového klubu SK Klatovy 1898.

„Patříme mezi deset nejstarších fotbalových klubů v republice. Ke 120 letům klubu jsme připravili bohaté oslavy. Sobota 23. června bude dnem fotbalu, který večer zakončí společenské setkání v hotelu Rozvoj. Program začne na našem hřišti Na Rozvoji v 11.30 hodin, kdy proti sobě nastoupí dvě staré gardy složené z bývalých hráčů Klatov. Pozvali jsme hráče, kteří se podíleli na postupu do divize, a divizi hráli. Dlouho jsme se neviděli a já už se hodně těším, až se zase potkáme a vše probereme,“ představil první bod oslav bývalý klatovský útočník a v současnosti předseda SK Klatovy 1898 Jindřich Sojka.

Pro bývalé klatovské fotbalisty bude určitě velkým zážitkem ještě jednou si obléci klatovský dres a vyběhnout na tamní trávník, kde v minulosti rozdávali radost stovkám fanoušků. Do vzpomínek jistě zabrousí i někteří diváci, až uvidí své favority znovu předvádět fotbalová kouzla.

Vrcholem oslav, který by měl do Klatov přilákat i širokou fotbalovou veřejnost z regionu, bude přátelský zápas A týmů Klatov a prvoligové Viktorie Plzeň, která letos oslavila svůj pátý mistrovský titul. „Na toto utkání bych chtěl pozvat fanoušky klubu i širokou veřejnost. Je domluveno, že vedení Viktorie přiveze pohár pro mistra ligy a během zápasu se uskuteční autogramiáda vybraných hráčů. Pro Viktorii to bude druhý zápas letní přípravy a máme slíbeno, že přijede s celým kádrem včetně nových posil. Chceme vymezit prostor, kde hráči budou podepisovat kartičky a bude možné se s nimi vyfotit,“ lákal na atraktivní zápas, který začne ve 14.30 hodin, Sojka.

Vstupenky na oslavy stojí 90 Kč. Zlevněné vstupné 50 Kč zaplatí ženy, mládež nad 15 let a důchodci, děti do 15 let mají vstup zdarma. Protože se očekává velký zájem fanoušků, doporučuje klub koupit si vstupenku v předprodeji, čímž se vyhnete frontám na pokladně v den zápasu. Místa předprodejů vstupenek naleznete v infoboxu. V den zápasu se budou vstupenky prodávat ve věžích u hlavního vchodu a u vstupu na hřiště z Nuderovy ulice. Vstupenky můžete vyhrát i v soutěži, kterou příští týden přinese Klatovský deník. Doporučení se týká i parkování. Uzavřeno pro veřejnost bude parkoviště před stadionem, využít lze parkoviště na Erbenově náměstí nebo u hřbitova.

Oslavy budou vrcholit od 20 hodin společenským večerem s pohoštěním v hotelu Rozvoj. „Hrát bude kapela New Kiss, po níž nastoupí diskžokej, takže doufáme, že se všichni pobaví. Chtěli bychom tam představit nové dresy a k vidění by měla být i výstavka z historie klatovského fotbalu. Pozvali jsme současné a minulé členy klubu, klubové partnery, zástupce města a fotbalových orgánů, ale dorazit může i veřejnost,“ pozval všechny Sojka.

PROGRAM OSLAV
Sobota 23. června
11.30 zápas starých gard SK Klatovy 1898
14.30 zápas A týmů SK Klatovy 1898 – FC Viktoria Plzeň (autogramiáda)
20.00 společenský večer v hotelu Rozvoj – hraje New Kiss a po ní diskžokej

Místa předprodeje vstupenek:
Cestovní agentura Jarošík, nám. Míru Klatovy; Tabák Copy centrum, nám. Míru Klatovy; Resturace U Radů, Pražská ul. Klatovy; hřiště Na Rozvoji Klatovy; čerpací stanice Benzina, Železná Ruda.