Konec dobrý, všechno dobré. Klatovský dorost doma přesvědčivě porazil Rokycany a tím se definivně zachránil ve fotbalové divizi.

Zachránily se i Rokycany, když Vlašim v Benešově prohrála, a tak se budou oba západočeské celky v divizi utkávat i v příštím soutěžním ročníku. To je pro náš mládežnický fotbal v kraji dobrá zpráva a klatovským dorostencům k úspěšnému zvládnutí rozhodujícího zápasu tohoto ročníku blahopřejeme.

Klatovy - Rokycany

STARŠÍ DOROST: 4:1 (3:0). Velmi důležité vítězství znamenalo pro klatovské fotbalisty udržení v divizní soutěži i pro příští sezonu. „Jsem samozřejmě velice spokojený a jsem rád, že kluci tento klíčový zápas zvládli. Celý týden jsme se na Rokycany připravovali i po psychické stránce, aby nás nevyřadily „nervy“. Klukům jsem poděkoval, že se jim podařilo jako jedinému týmu TJ Klatovy udržet divizi,“ uvedl trenér dorostu Stanislav Trnka.

„První poločas zvládli kluci na výbornou, měli řadu šancí a dali tři góly. Ve druhé půli jsme dali soupeři více prostoru, který využil ke vstřelení kontaktní branky. Naši značně znervozněli a skoro to vypadalo na drama. Ale družstvo podržel brankář Riška, který chytil pokutový kop, kluci se uklidnili a za deset minut dali rozhodující čtvrtý gól,“ dodal Trnka.

Branky: 8., 72. Lukeš, 26., 45. J. Matějka - 55. Kubík. Rozhodčí: Aubrecht. Diváků: 50.

Sestava Klatov: Riška - Kazmirčík, Mundl, Veselka, Bureš - Voráček (70. Schwarz), Sýkora (65. Skala), Křížek (75. Kološ), Janda - Lukeš, Matějka.

MLADŠÍ DOROST: 1:2 (0:1) Mladší dorostenci prohráli v zápase, kterému by víc slušela remíza. Ale jejich výkonnost je příslibem pro mládežnický fotbal v Klatovech.

Branky: M. Brož - Giňa 2; rozhodčí: Hrabovský; diváků: 50.

Sestava Klatov: Kašpar, Ulrych, Uruba (46. Čížek), Pivoňka, Raišl, Tokár (46. Rendl), Schwarz (46. Zedek), M. Brož, Lužný, Skala, J. Brož (46 . Kolář).

(sed, jik)