Ti v sobotu na domácím hřišti podlehli pražské Admiře, přestože nebyli horším týmem. Ale vybrali si nováčkovskou daň, předvedli totiž několik velice slibných akcí, ovšem ani jedna gólem neskončila. Naopak hosté vytěžili z minima maximum.

TJ Klatovy – FK Admira Praha 0:2

Úvod zápasu byl oboustranně hodně opatrný a přinesl jen v deváté minutě nepřesný pokus hostujícího Müllera. Vzápětí úspěšně zažehnal pohromu na brankové čáře v odkryté části klatovské svatyně při závaru po rohovém kopu hostů domácí Bouberle. Poté měli klatovští fotbalisté územní převahu, soupeře nepustili na dostřel své brány, ale ani domácí nedokázali dotáhnout své slibné akce dál než k velkému vápnu. Domácího Pavlíka i přes velkou nevoli fanoušků hosté včas zastavili, velice aktivnímu Benešovi pak zhatil plány gólman Admiry Kudrna, který se vydal za míčem daleko od své svatyně. Ve 24. minutě měli Klatované obrovské štěstí, protože po rohovém kopu hostující kapitán Kolín orazítkoval jen břevno brány.

Ve 33. minutě klatovský Cihlář protáhl hostujícího gólmana, o tři minuty se ukázkovou uličkou dostal do šance domácí Beneš, ale jeden z hostujících obránců mu stačil míč ukopnout. Pak odhodlaně vyrazil po pravé straně k bráně hostů klatovský mladíček Pavlík, ale spoluhráči jeho útočnické choutky nepodpořili a hosté v početní přesile mu nic nedovolili. Pavlíka obrali o míč a vzápětí po rychlé akci prověřili pozornost domácího gólmana Jarolíma. Pro něho byla ovšem likvidace pokusu Müllera lahůdkou.

Čtyři minuty před přestávkou musel opustit hřiště zraněný Zedník, který předal kapitánskou pásku Viktorovi a za něhož nastoupil Erik Mirga. Právě tito dva domácí hráči mohli hostům znepříjemnit odchod do kabin. V nastavené minutě po přímém kopu Viktory ale Mirga nastřelil jen břevno.
Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, domácí ale hýřili aktivitou.

Hned ve 46. minutě hry skončil slibný protiútok Klatov ofsajdem Beneše. O minutu později spoluhráči vyslali do šance Mirgu, ale u míče byl dřív hostující brankář. Mirga poté zatáhl míč před svatyni Admiry, jenomže finální přihrávka nabíhajícímu Pavlíkovi mu nevyšla podle představ. V dalších minutách zápasu se hrálo převážně od vápna k vápnu a i střelci šetřili. Jediným, kdo se o něco pokusil, byl domácí Mirga, jenomže pálil hodně vysoko nad bránu Pražanů.

Ti ale v 68. minutě své hostitele hodně zaskočili. Po dlouhém autu jeden z domácích hráčů míč odhlavičkoval do vápna, kde se jej zmocnil Kejha, a ač tísněný, propasíroval míč do sítě Klatov. Vedoucí trefa vlila hostům čerstvou krev do žil, naopak domácí srazila do kolen. Ti měli ještě v 76. minutě obrovské štěstí, protože po střele hostujícího Kubiceho tečovaný míč Rendlem skončil na břevně. Domácí se na hřišti těžko hledali, při následném závaru před bránou hodně zmatkovali.

V 80. minutě sice míč do sítě pražské Admiry dostali, ale podle hlavního sudího Kotalíka gólu Klatované dosáhli z ofsajdového postavení. V 85. minutě hosté zasadili domácím rozhodující úder, když Müller prostřelil klatovského gólmana Jarolíma, a zvýšil tak na 2:0. Domácí sice dál bojovali, ale nedokázali na soupeře najít platný recept. V 89. minutě to ještě po přihráce Beneše zkoušel Mirga, ale jeho hlavička postrádala razanci. Ale poslední ani nastavené tři minuty změnu skóre nepřinesly.

Poločas: 0:0. Branky: 68. Kejha, 85. Müller.
Rozhodčí: Kotalík – Čmucha, Vrzal. ŽK: 1:2. Diváků: 450.
Jarolím – Bouberle, Viktora, Hovorka, Rendl, Mészáros,
Beneš, Matějka, Cihlář , Pavlík (80. Vacovský), Zedník (42. Mirga). Trenér: Jiří Toman.