Výbornou podzimní formu a sérii šesti výher v řadě se podařilo mladším žákům TJ Klatovy ve fotbalové divizi zužitkovat a potvrdit ziskem cenného bodu za remízu na hřišti giganta mezi fotbalovými kluby v republice, rezervy pražské Slavie, která je druhá.

Ale ani tato vítězná série mladších žáků pro Klatovy nemůže vylepšit výsledky starších žáků a ty byly bohužel na podzim z kategorie podprůměrných. Po prohře doma v dohrávce s třetím Táborem prohráli podle očekávání na hřišti lídra z pražské Slávie B a po podzimu jsou na posledním 14. místě. Klatovská vidina záchrany v divizi se ještě více vzdálila. Byla by škoda, kdyby Klatovy v kategorii mužů opustily divizi, ale dvojnásobná škoda pro fotbal v Klatovech i v Pošumaví by znamenal sestup ze žákovské divize.

Slavia Praha B – Klatovy
Starší žáci: 10:1
(2:1). Rychlému tempu domácích stačili hosté pouze v prvním poločase. „Přísnější měřítko v utkání snesli pouze Rendl, Thomayer a Matoušek,“ uvedl trenér Klatov Ludvík Fremut. Branka Klatov: Bureš. Rozhodčí: Vaňkát - Janků, Jireš. Diváků: 50. Sestava Klatov: Opl, Thomayer, Rendl, Bláha, Vrbecký, Ráb (22. Kurc), Flodr, Hajžman (63. Diviš), Bureš, Chasin (45. Jílek), Matoušek (54. Černý).

Mladší žáci: 1:1 (1:0). Vyrovnávací branka padla ve druhé minutě nastavení, když podražení Macháčka v pokutovém území posoudil sudí jako faul a sám postižený penaltu proměnil. Klatovští měli územní převahu, ale neproměnili šance. Branka Klatov: 62. Macháček (PK). Rozhodčí: Vaňkát - Janků, Jireš. Diváků: 50. Sestava Klatov: Martínek - Macháček, Svoboda, Reitmajer, Lysek (48. Kojan) - Dolanský, Kozel (40. Bilíček), Jarošík, Harmady, Procházka- Cibulka (55. Bláha).

Dohrávka: Klatovy - Tábor: starší žáci: 1:2 (1:1; branka Klatov: 9. Chasin). Mladší žáci: 2:1 (1:0; branky Klatov: 5. Reitmajer, 39. Jarošík; rozhodčí: M. Burda; diváků: 50; ČK: 0:1).