Soupeř Klatov v průběhu podzimní soutěže s nejlepší obranou soutěže, která inkasovala 18 branek, tentokráte v jediném zápase v Bílukách dostala plnou polovinu branek jako za celou první část III. třídy dohromady.

Ke druhému sobotnímu duelu do Bíluk dorazili fotbalisté Sokola Mochtín přímo z dopoledního tréninku a v nohách měli domácí pětidenní zimní soustředění. V přílišné snaze přesto uspět prohrávali vlastní brankou a když srovnali stav, snažili se o vítěznou branku, v poslední minutě inkasovali smolný gól, po kterém se radoval z výhry jejich soupeř ze Žinkov. V nedělním dopoledním klání druhého kola přehrál tým domácího Měčína, který nastoupil v kombinované sestavě, účastníka 1.B třídy rozdílem dvou tříd a postaral se tak o další rekordní výsledek tohoto turnaje.

Klatovy B - Klášter 9:0 (2:0)

Soupeř hrající o tři třídy níže se od začátku prezentoval pozornou obranou a snahou o technickou kolektivní hru. Dařilo se mu to vzhledem k těžkému terénu celý první poločas, bylo dost nemožné vymyslet něco překvapivého. První gól padl ve 24. minutě, kdy střela Lukeše z dvaceti metrů po několika tečích doputovala ke zcela volnému A. Popelkovi, který se zblízka do prázdné brány nespletl. Ve 33. minutě aktivně hrající Lukeš vymyslel ideální kolmici na Cihelku a ten brejky umí.

Do druhé části hry nastoupili tři odpočinutí hráči, a když v 53. minutě po nezištné přihrávce od Cihelky György svým prvním gólem v utkání poslal Klatovy do tříbrankového vedení, začalo být o osudu utkání jasno. Po čistém Györgyho hattricku, který vstřelil v rozmezí devíti minut, se zdálo, že nejtěžším úkolem pro zdárné ukončení utkání bude motivace hráčů k pokračování v brankostroji, naštěstí i zde se projevila morálka a soustředěnnost party. Před druhým Györgyho hattrickem v utkání se zapsal do listiny střelců po kolmici od Tribuly v 70. minutě Ježek, poslední gól padl v 89. minutě a dokumentoval chuť týmu hrát kolektivně a naplno až do konce.

Trenér Klatov Karol Žák byl spokojen: „Kluci zasloužili za předvedenou hru velkou pochvalu, těžký terén zvládli s přehledem. Příslibem pro jaro jsou výkony Tribuly, který naskočil do přípravy s velkou chutí. Tým sestavený z bojovného mládí a zkušených služebně starších hráčů jeví dobré předpoklady pro produkování pohledného fotbalu.“

Branky: György 6, Cihelka, Ježek, Popelka. Rozhodčí: Blaheta. Sestava Klatovy B: Lorenc - Hromada, Kováč, Fait, Kotáb - Tribula Vítovec, Cihelka - Lukeš, Ježek, A. Popelka (střídali: Meszáros, György, Rendl).

Mochtín - Žinkovy 1:2 (0:0)

Na zasněženém hřišti v Bílukách to hodně klouzalo všem aktérům tohoto duelu. Lépe se však na něm pohybovali hosté ze Žinkov, kteří měli více ze hry. Na fotbalistech Mochtína byla zřetelně vidět velká únava z pětidenního domácího zimního soustředění. K zápasu do Bíluk odjeli přímo z dopoledního tréninku a na jejich hře to bylo znát. Až na výjimky podali všichni malátný výkon, který soupeři nahrával.

Žinkovy se ujaly vedení v 51. minutě, když si vystřelený míč srazil do vlastní sítě mochtínský obránce P. Švátora. Domácí se dočkali vyrovnání v 77. minutě, když na přízemní střelu Jiřího Dolejše ze 16 metrů hostující gólman Lukáš Havel nestačil reagovat. V závěrečných minutách se Mochtín snažil o výhru, ale dopadlo to právě naopak. V poslední 90. minutě se po chybě domácích dostal k míči žinkovský Jiří Havel a skákavou střelou z těžkého úhlu vstřelil šťastný, ale vítězný gól.

Rozhodčí: M. Harmady, ŽK: 1:1. Branky: J. Dolejš - vlastní, J. Havel.

Záhoří – Měčín 0:13 (0:7)

Hrálo se dobře upraveném terénu, Měčín nastoupil v kombinované sestavě s několika dorostenci a utkání se hrálo v režii vítězného družstva proti soupeři, který nastoupil s deseti hráči. Měčín se tímto rekordním vítězstvím prostřílel opět do čela tabulky.

Branky: Suchan a Němec 4, Štampach 2, Hora, Hrál a Vladař. Rozhodčí: Diviš.

Miroslav Sedlmaier