Nový trenér domácích Luboš Vašica měl k dispozici téměř kompletní kádr, chyběli mu pouze pracovně zaneprázdnění Brůha a Pícka. Kouč ještě šetřil rekonvalescenta Slováka Lukáše Kupce.


FK Horažďovice – FK Nepomuk 1:0. Typické přípravné utkání přineslo velmi vyrovnanou partii, o taktovku se oba týmy pravidelně střídaly. Jediná branka zápasu padla už v páté minutě hry a postaral se o ní horažďovický útočník Janouškovec, který po samostatné akci se z velkého vápna trefil přesně k tyči. „Hrálo se ohleduplně, nikdo se těsně před prvním mistrákem nechtěl zranit. Tato utkání hraná v pracovních dnech bývají utlumenější, fotbalisté šli z práce a ještě k tomu ve středu bylo vedro. Navíc se na hře podepsal terén našeho hřiště Na Lipkách, v těchto horkých dnech, abychom nemuseli tak intenzivně zavlažovat, jsme totiž úmyslně nechali delší trávu,“ upřesnil trenér FK Horažďovice Luboš Vašica, který byl po středečním přípravném zápase spokojen. „Jsem rád, že Nepomuk naše hráče vrátil zpátky na zem. Po dvou hladkých výhrách se totiž hráči přesvědčili, že vítězství nikomu samo do klína nespadne. Ale všichni odvedli bojovný výkon. Mile mne překvapili mladíci svoji herní kvalitou. Ostatní splnili má očekávání, především slovenský zkušený stopér Gabriel Wtczell mne přesvědčil, že byl dobrou volbou ,“ uvedl.


Poločas: 1:0. Branka: 5. Janouškovec. Rozhodčí: Blaheta. Diváků: 50. Sestava FK Horažďovice: Švehla – Mourek (46. Michálek), Stulík, Wtczell, Mirvald – Šafanda, Pavlík, Jůda, Sova – Janouškovec, Jiřík (46. Mach).