Ceny, barevnou televizi, autoledničku a topinkovač, pro ně připravil partner projektu firma expert Elektro.

Vítězem jarní Tip ligy a majitelem nové barevné televize se stal se ziskem 86 bodů Josef Beran z Mochtína.

„Když jsem zjistil, že jsem celkovým vítězem, tak jsem byl hodně překvapený, protože po prvním kole jsem byl „v mínusu“, a tak jsem ani moc nečekal, že by to mohlo dobře dopadnout. Nakonec se ale štěstí ke mně otočilo,“ usmíval se šťastný vítěz.

A jak Josef Beran tipuje? Z aktuálních tabulek a sleduje výsledky tři čtyři kola zpět. „Ptám se i známých, kteří hrají v různých týmech, jak ten či onen zápas vidí,“ prozradil Beran, který Tip ligu hraje od samého začátku, nevynechal ani jedno kolo. S tátou si pro výhru přišel i jeho syn Míša, který mu pomáhá a z televize měl velkou radost: „Super, budu ji mít v pokojíčku.“

O druhém a třetím místě musela rozhodnout až Supertrefa. Shodného celkového počtu 80 bodů totiž dosáhli dva tipující – Jindřich Pacner a Ladislav Kaiser z Lub. Součet Supertref z jednotlivých kol byl 474, a tak se svým součtem Supertef z jednotlivých kol 492 druhé místo obsadil Jindřich Pacner. Třetí místo se součtem Supertref 404 tedy zbylo na Ladislava Kaisera.

„Jarní kolo je vždycky těžší než podzimní, hlavně posledních pět kol a hlavně v 1. B třídě. Nejlépe se mi tipují vyšší krajské soutěže. Hodně těžká je, jak jsem už řekl, 1. B třída, ale také IV. třída. Ale jsem v podstatě spokojený, i když mi chybělo na celkové vítězství jen šest bodů, což jsou tři zápasy,“ postekl si při přebírání autoledničky druhý nejlepší tipař jara Jindřich Pacner.

Jen horší tip celkové Supertrefy odsunul na třetí místo Ladislava Kaisera, který tipuje pět let a jeho zatím nejlepším umístěním bylo podzimní celkové sedmé místo a několik vyhraných kol. Při vzpomínce na začátky svého tipování se Kaiser smál: „Manželka přišla z práce, že prý jsem vyhrál kolo. A já na to: To jsem vyhrál, ale ne jízdní kolo, vyhrál jsem tipovací kolo.“

Ladislav Kaiser dal zapravdu druhému nejlepšímu tipaři, že nejhůře se tipuje 1. B třída a IV. třída. „Bohužel mám pocit, že rozhodčí vždy nejsou úplně bez viny, takže je to těžké tipovat, hodně těžké. Nejhorší je asi jaro ke konci, kde se rozhoduje o postupech a sestupech,“ sdělil své postřehy Kaiser, který tipuje spolu s dalšími známými v Lubech na hřišti, se kterými si dá v pátek na oslavu „štamprličku“.

Všichni tři nejlepší tipaři jara se shodli na tom, že do podzimní části určitě půjdou.