Pěkný dárek si k desátému výročí založení svého klubu dali ve čtvrtek odpoledne fotbalisté SK Ježovy. Pozvali si hokejisty HC Plzeň 1929, s nimiž sehráli přátelský fotbalový zápas. Indiáni se ale s domácími příliš nemazlili a podarovali je devíti brankami, když sami inkasovali jen jednou.

„Možnost zahrát si s plzeňskými hokejisty je pro nás moc pěkný dárek. To je sen snad každého našeho hráče, zahrát si proti Plzeňanům, kteří udělali v lize tak pěkný výsledek,“ svěřil se před zápasem trenér Ježov Josef Schejbal.

Utkání si přijeli užít nejen domácí hráči a početní fanoušci, ale i plzeňští indiáni, pro které to bylo zpestření náročné letní přípravy. „Příprava je hodně tvrdá a tohle je jedna z mála chvil, kdy si můžeme zahrát,“ usmál se Tomáš Vlasák, který věřil, že si po zápase bude moci dát s kamarády pivo. „Určitě ale ne moc, protože hned zítra nás čeká další trénink. Etapa na kole, a to je vždycky těžké,“ řekl skvělý plzeňský útočník a prozradil i plány Plzně na příští sezonu: „Určitě hrát dobrý a atraktivní hokej a umístit se do šestého místa, které zaručuje přímý postup do play off. To už je jiná soutěž a tam je možné cokoli.“

Kromě Vlasáka oblékli dres hostů i Vostřák či matador Řezníček a nechyběli ani mladíci, kteří jsou velmi dobře známi fanouškům klatovského hokeje – Šulan, Petruška, Hucl či Pitule. Do Ježov zavítal i bývalý klatovský trenér Michal Straka, dnes asistent plzeňského kouče Mariana Jelínka, který slíbil, že spolupráce mezi oběma kluby bude pokračovat i nadále minimálně na dosavadní úrovni. „S Radkem Mužíkem si pořád voláme a chtěli bychom, aby tam mladí kluci pořád jezdili hrát,“ řekl Deníku Straka, podle něhož by mohla Plzeň v nastávající sezoně „půjčovat“ Klatovům ještě kvalitnější hráče, než dosud. Vše se ale bude odvíjet od kádru, který stále ještě není kompletní. „Přišli Ondra Kratěna ze Sparty, gólman Adam Svoboda, Pavel Mrňa na hostování ze Sparty a dále Tomáš Kaberle. Chtěli jsme obránce Heje, ale to zatím nevyšlo. Každopádně ještě chceme jednoho obránce a jednoho útočníka,“ uvedl Straka.

Plzeňský tým sice bral zápas v Ježovech jako trénink, ale přesto prokázal i své fotbalové kvality. Hosté rozstříleli domácí 9:1, když za ně dvakrát skóroval kapitán mužstva Vlasák a po jednom gólu přidali Heřman, Kovář, Vostřák, Jeřábek, Petruška, Stránský a Šulan. Za domácí dal čestný gól Jakub Svoboda. „Mužstvo Ježov podalo bojovný výkon, ale na velice kvalitní hru týmu hokejistů Plzně to nestačilo. První poločas jsme prohráli o dva góly, ale po změně stran jsme na hosty nestačili fyzicky,“ zhodnotil utkání Schejbal, který připomněl, že část výtěžku půjde na charitu.

Sestavy: Domácí: Pytelka, S. Rajtolar, Pech, Suchý, M. Sýkora, T. Sýkora, Tampa, M. Oberdörfer, Neubauer, Svoboda, Mařán, J. Rajtolar, D. Oberdörfer, Novák, Baxa, Janča, Volf, Schejbal, Sysel, Pytelka. Hosté: Mrňa, Šulan, Pitule, Dresler, Petruška, Kovář, Vlasák, Vostřák, Heřman, Frolo, Hucl, Stránský, Jeřábek, Řezníček.