V I.A třídě dojde v Nýrsku k souboji dvou nováčků, ve kterém domácí Okula přivítá rozjetý Rozvadov, který rozstřílel v úvodním kole doma Žichovice. Ve stejné soutěži v Klatovech zase dojde na očekávané derby, ve kterém domácí rezerva hostí Start Luby.


V I.B třídě Mochtín v pošumavském derby přivítá Pačejov, Hradešice doma nastoupí proti Losiné, která si v minulém ročníku vyzkoušela, jak chutná chlebíček v I.A třídě. Výhody domácího prostředí by chtěl využít rovněž Strážov se soupeřem, který hrál na jaře baráž o postup do I.A třídy. Co nejúspěšněji by chtěl svůj návrat po dlouhé odmlce do společnosti týmů hrajících krajské soutěže nováček ze Svéradic. V cestě mu bude stát ve Svéradicích nevyspytatelná, ale vždy kvalitní rezerva TJ Přeštice.


Začátek utkání, pokud není jinak uvedeno, je v 17.00 hodin.


SOBOTA 23. SRPNA


Krajský přebor mužů: Přeštice - Chanovice. Poslední dva duely v Přešticích byly výsledkově jako přes kopírák, když vždy skončily výsledkem 2:1 pro domácí. Přestože jsou domácí po dvou kolech bez bodů, udělají vše, aby tomu tak po duelu s Chanosem nebylo a i potřetí za sebou by se mohli radovat z výhry nad Chanosem. Hosté ale budou proti a mohlo by dojít i na dělbu bodů.


I.A třída: Stříbro – Žichovice. Domácí po sestupu z krajského přeboru v prvních dvou kolech bodovali, dokázali po vítězství nad Nepomukem přivést bod ze hřiště přemožitele Žichovic z prvního kola, z Rozvadova. Z tohoto pohledu nastupují v roli jasného favorita.


I.B třída skupina B: Švihov - Dobřany; Hradešice - Losiná v 16.00 hodin; Chlumčany B - Záhoří; Mochtín - Pačejov v 15.30 hodin; D. Ves - Předenice.
Okresní přebor mužů: Janovice - Dešenice; Železná Ruda - Hrádek; Vrhaveč - Veřechov; Nezamyslice - H. M. Boží; Měčín - V. Hydčice.
III. třída: Kolinec - Bolešiny; Velhartice - Žihobce; Kvasetice - Týnec; Neznašovy - Myslív.
IV. třída skupina A: Dlažov - volno; Křenice - Ježovy.
IV. třída skupina B: Kašperské Hory mají volno; Svéradice B - Velký Bor ve 13.00 hodin; Hartmanice - Rabí ve 14.00 hodin; Milčice - Pačejov B.


NEDĚLE 24. SRPNA


Divize skupina A: Třeboň – Klatovy v 10.30 hodin. Bilance ze vzájemných sedmi zápasů v divizi v podobě čtyř výher, dvou remíz a jediné prohry sice hovoří pro Klatovy. Přesto Třeboň jde tentokráte do zápasu jako jasný favorit. Má za sebou dvě výhry, doma nad Vejprnicemi a byla úspěšná i na hřišti přemožitele Klatov z prvního kola. V Praze zvítězili Jihočeši 4:1. Bude to pro Klatovy těžký soupeř, s kterým nemají co ztratit, mohou jen získat.


Krajský přebor mužů: Staňkov - Horažďovice. Domácí se po roční pauze vynucené sestupem vrátili zpět mezi krajskou elitu. Letos se jim na domácím hřišti daří. Na jaře prohráli pouze jednou a rádi by na tuto velmi úspěšnou sérii navázali. V minulém kole před 820 diváky prohrál Staňkov na hřišti nováčka těsně 1:2 a bude si chtít doma připsat na své konto první vítězství.


I.A třída: Nýrsko - Rozvadov v 16.00 hodin. Souboj dvou nováčků. Lépe se vydařil vstup do soutěže hostům, kteří pod vedením bývalého exligového fotbalisty Jana Sopka jsou i mírnými favority tohoto duelu. Okula by si po nečekaném zisku bodu v Nepomuku zasluhovala vyhrát a bodově se na hosty z Rozvadova dotáhnout.

Sušice - Zbiroh. Oba týmy měly v minulém ročníku stejné sestupové starosti. Zatímco hostům se vydařeným jarem podařilo soutěž v roli nováčka pro Zbiroh zachránit, Sušici se to v krajském přeboru nepovedlo, ale podařit by se jim mělo doma potěšit diváky dalším plným bodovým ziskem.

Klatovy B - Luby. Očekávané místní derby bude mít vnitřní prestižní náboj rivality mezi oběma kluby a jistě přiláká do ochozů hřiště Na Rozvoji dostatek příznivců obou táborů. Pokud se chtějí domácí dostat v tabulce před svého soupeře, pak pouze za cenu vítězství.


I.B třída skupina B: Strážov - Spálené Poříčí v 16.00 hodin; Svéradice - Přeštice B v 16.00 hodin.
Okresní přebor mužů: Horažďovice B - Mochtín B v 15.00 hodin; Bezděkov - Sušice B.
III. třída: Luby B - Nalžovské Hory; Malý Bor - Hradešice B v 16.00 hodin; Chanovice B - Měcholupy ve 14.00 hodin.
IV. třída skupina A: Měčín B - Plánice v 15.00 hodin; Zavlekov - Běšiny v 15.00 hodin; Vrhaveč B - Bezděkov B; Spůle - Strážov B (hřiště Pocinovice).
IV. třída skupina B: Hrádek B - Soběšice; Nezamyslice B - Žichovice B ve 14.00 hodin.

Miroslav Sedlmaier