Město Klatovy, fotbalový oddíl TJ Klatovy a Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS) spojí síly a pokusí se společně získat finance potřebné na výstavbu fotbalového hřiště s umělým povrchem, které ve městě pod Černou věží výrazně schází. Při včerejší návštěvě Klatov se na tom shodl předseda ČMFS Ivan Hašek s tamním starostou Rudolfem Salvetrem a předsedou fotbalového oddílu Dušanem Popelkou.

Umělka má šanci

„Návštěva Ivana Haška v Klatovech byla plánována dlouhodobě, protože jsme dlouholetí přátelé a chtěl jsem, aby se mezi nás přijel podívat z pozice předsedy ČMFS. Mimo prezentace vlastního oddílu jsem chtěl, aby se potkal se starostou, protože město je takřka „hlavním sponzorem“ našeho oddílu. A samozřejmě jsme probrali i problém hřiště s umělým povrchem, které město i jeho okolí moc potřebuje a které nám opravdu chybí,“ vysvětlil důvod setkání Popelka.

„Když jsme před rokem a půl šli do funkcí, tak jsme chtěli, aby v každém okrese bylo minimálně jedno hřiště s umělým povrchem. Tady je nejbližší v Sušici, ale to je více než 30 km od Klatov. Klatovy jsou třináctým nejstarším klubem v České republice a i když teď nejsou tam, kde by chtěly být, tak plány mají a je tu na dobré úrovni práce s mládeží i spolupráce s městem. To vše dává dobré předpoklady pro to, aby tu vyrostla nová generace hráčů, a my budeme podporovat, aby tu pro ně hřiště s umělým povrchem vyrostlo,“ slíbil Hašek. Se svou „troškou do mlýna“ přispěje i radnice. „Město je připraveno se spolupodílet. Není v našich silách budovat vše z rozpočtu, ale pokud dokážeme poskládat finance z více zdrojů – město, kraj, ČMFS, stát – tak je šance na dobrý výsledek,“ uvedl Salvetr.

Na hřiště už má oddíl zpracovaný projekt. Umělá tráva by nahradila škvárové hřiště v bývalých kasárnách v Plánické ulici, kde oddíl trénuje v zimních měsících. „Jeho cena je zhruba dvanáct milionů korun, infrastruktura okolo včetně kabin by přišla na dalších asi šest milionů,“ doplnil Popelka.

Hašek týmu věří

Čtvrteční návštěvy předsedy ČMFS v Klatovech Deník využil k tomu, aby se bývalého dlouholetého reprezentanta a trenéra zeptal, jak vidí následující kvalifikační dvojzápas. „Už se těším a věřím, že po zápase půjdeme se vztyčenou hlavou. Nebude to jednoduché, protože Skotsko není snadný soupeř, ale věřím, že se hráči po zakolísání s Litvou vydají ze všech sil a utkání zvládnou. A když se zmobilizujeme i na zápas s Lichtenštejnskem, který také rozhodně nebude jednoduchý, byť ho mnozí fandové podceňují, věřím v šest bodů. Důležité je, aby se zápasy líbily fanouškům,“ míní předseda ČMFS. Otřásla by se židle trenéra Bílka, pokud by reprezentace nezískala potřebných šest bodů? „Nemyslím si, že je čas diskutovat o trenérovi. Věřím, že mužstvo má na to, aby v kvalifikační skupině skončilo nejhůře druhé, a je předčasné diskutovat o nějakém takovémto řešení,“ řekl Deníku Hašek