Ale pak přišla nabídka z prvoligové Slavie Praha, to se psal rok 2009. V sešívaném dresu se uvedl velmi dobře. Po gólových trefách v přípravných zápasech proti Hradci Králové a Kladnu se stal černým koněm v kádru renomovaného trenéra Karla Jarolíma.

Sebevědomého českého šampiona chtěl tvrdý kouč dovést do základní skupiny Ligy mistrů a v posledním předkole milionářské soutěže k tomu měl hodně blízko. Po bezbrankové remíze na půdě moldavského Šeriffu Tiraspol stačilo Slavii v domácí odvetě vyhrát o jediný gól. Od 15. minuty vedla, když Adam Hloušek, nyní hráč Viktorie Plzeň, přesně hlavičkoval do odkryté branky.

Životní výsledek. Asi mi to pořád nedochází, přemýšlí Kosnar.
Životní výsledek. Asi mi to pořád nedochází, přemýšlí Kosnar

I přes vyložené šance na obou stranách svítil pro Pražany postupový stav 1:0 na ukazateli skóre i v 89. minutě, kdy Jaroslava Černého z taktických důvodů vystřídal právě Libor Tafat. Nastavovaly se čtyři minuty, a když už domácí fandové zpívali oslavný chorál a čekalo se na závěrečný hvizd, tak to přišlo. To, co se nikdy nemělo stát. Nebo možná mělo, osud tomu tak asi chtěl. Poslední akce hostů přinesla zbytečný rohový kop a nechtěnou minelu Libora Tafata potrestal vyrovnávacím a hlavně postupovým gólem zcela volný Farreira.

Hosté vehementně slavili, domácím zbyli oči pro pláč a fandové červenobílých? Ti Tafatovi hlasitě spílali. Libor Tafat tak vedle nešťastné pohárové pětiminutovky odehrál v sešívaném dresu pouze devět minut v lize proti Brnu. Celý podzim strávil na lavičce áčka a v prosinci bez fanfár odešel na hostování do Mladé Boleslavi. Poté si zahrál ve druholigové Vlašimi a po přestupu do tehdy ještě třetiligových Kunic nejprve hostoval v Chomutově a nakonec před anabází v několika klubech nižších německých soutěží zamířil v roce 2014 na angažmá v domažlické Jiskře. Ani tam však tehdy sedmadvacetiletý útočník nezářil. Naopak. Jeho trápení pokračovalo a po podzimní části nikým nerušen zmizel do německého Bad Kötztingu.

Ještě před svým angažmá ve Slavii Praha oblékal kromě chanovického dresu i barvy „rodných“ Dobřan, Chlumčan, plzeňského Unionu, Doubravky, Karlových Varů i Klatov.

Komu se podaří obléct dres současného nejlepšího českého fotbalového týmu? Málokomu. Pro někoho splněný sen. Pro Tafata tížívá vzpomínka. A právě angažmá v klubu z Edenu bylo prestižním českým sportovním deníkem vybráno jako sedmý nejbizarnější přestup Pražanů. Mimochodem, nelichotivou anketu vyhrál Gino Van Kessel, druhý skončil Anssi Jaakkola a třetí Deniss Romanovs.