Za posledních sedm let v této soutěži Hradešice sehrály 169 zápasů s celkovou úspěšností 56 procent získaných bodů. Ještě lepší bilanci kazí hradešickými fotbalistům pouze čtyřicetiprocentní úspěšnost na hřištích soupeřů, čímž pokulhávají za nejlepšími. Naopak mezi absolutní špičku patří s 71procentní úspěšností na domácím hřišti, když nejlepší doma je s 73 procenty Sokol Mochtín.

Tuto dlouhodobou velice úspěšnou bilanci si Hradešice udržely i na podzim, kde doma získaly opět 71 procent bodů. Naopak výsledky na hřištích soupeřů nebyly podle představ trenérů, hráčů ani příznivců hradešické kopané. Vzhledem k dlouhodobým zraněním a odchodům několika klíčových hráčů a trenéra před začátkem tohoto soutěžního ročníku je umístění na podzim doma neporažených Hradešic na šesté příčce s osmnácti body solidním odrazem pro jarní část soutěže. Ztráta devíti bodů na první tři týmy a náskok pouhých pěti bodů od sestupových pozic je důvodem ke kvalitní přípravě.

V Hradešicích se na letošní jarní část soutěže začali hráči připravovat 16. ledna. Trénují pod vedením trenérské dvojice Petr Lavička a Zbyněk Chmelík ve sportovní areálu v Hradešicích. O čtvrtka 22. ledna do neděle 25. ledna absolvují soustředění na běžkách na Kvildě.

V přípravě se zaměří na zlepšení obranné činnosti, organizaci hry a zlepšení trenéři očekávají v disciplinovanosti a herní kázni. K herní přípravě a rozehranosti týmu využijí Hradešičtí startu na zimním turnaji na umělé trávě v Blatné, kde sehrají v termínu od soboty 24. ledna do 7. března sedm zápasů (dnes od 15.00 hodin se utkají s Blatnou). Součástí přípravy bude i derby v rámci krajského kola Poháru mužů s Okulou Nýrsko, které se hraje 15. února ve 13.30 hodin, hřiště bude upřesněno podle aktuálního počasí.

Oproti podzimu nedojde v Hradešicích k výrazným změnám v hráčském kádru. Návrat po ukončení hostování v Měčíně hlásil brankář Martin Šůs. V jednání je přestup Jana Lišky, který byl dosud v Hradešicích na hostování. Trenéři by uvítali, pokud by se podařilo tým doplnit o jednoho obránce a útočníka.
Cílem Sokola Hradešice v 1.B třídě pro jaro je umístění v konečné tabulce ročníku 2008/09 do páté příčky.

„Přestože se v zimní přestávce pravděpodobně už nepodaří tým doplnit, věříme v sílu kolektivu. Cesta k naplnění konečného cíle vede přes kvalitní zimní přípravu a navázání na úspěšné výsledky v závěru podzimu. Věříme, že k naplnění našich představ a zkvalitnění hry zadních řad výrazně přispěje návrat brankáře Martina Šůse,“ shodla se trenérská dvojice Hradešic Petr Lavička a Zbyněk Chmelík.

Miroslav Sedlmaier