Parta okolo trenéra Jiřího Brabce sice v sobotním zápase 4. kola I. A třídy doma se Starým Plzencem prohrávala, ale díky skvostnému výkonu ve druhém dějství nakonec zápas otočila a zvítězila 3:1. „Zaplať pánbůh,“ oddechl si trenér Jiří Brabec.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale měli jsme tam pasáž, ve které nás soupeř mírně zatlačil, skóroval a ještě nás dvakrát podržel brankář Ryba. Špatné to nebylo, ale prohrávali jsme, a tak jsem musel v kabině zvýšit trošku hlas,“ přiznal trenér hrádeckého výběru.

A pomohlo to. Hrádek do druhého poločasu vstoupil jako uragán a během patnácti minut souboj s týmem z jihu Plzeňska otočil na 3:1. „Bylo důležité, že se nám podařilo hned na začátku druhé půle vyrovnat. Z kluků to trošku spadlo, pak už jsme byli na hřišti lepším týmem a zaslouženě zvítězili,“ dodal Brabec v hodnocení zápasu.

Cenné tři body za vítězství 3:1 vybojovali také fotbalisté Lubů, kteří porazili Svéradice. Výsledek okresního derby ale zastínilo nepříjemné zranění lubského Jana Voráče. „Těsně před koncem Honza utrpěl těžké zranění kotníku,“ hlesl trenér lubského týmu Radek Pikhart. „Jinak jsme pochopitelně rádi za tři body, ale utkání moc fotbalové krásy nepřineslo. Přizpůsobili jsme se hře soupeře. Pozitivem je, že i když jsme prohrávali, tak jsme dokázali výsledek nakonec otočit,“ uzavřel.