Fotbalisté Horažďovic vydřeli doma v sobotním utkání krajského přeboru mužů nečekaný bod s vedoucí Kolovčí a udělali tak důležitý krůček k záchraně v soutěži.


FK Horažďovice-Slavoj Koloveč 0:0.


Hosté, kteří si přijeli pro tři body, jež by jim již kolo před koncem zaručily titul přeborníka, začali aktivněji a již ve 4. minutě mířil hlavou Černý těsně vedle. O 9 minut později po stejné standardní situaci dokonce zazvonila domácí tyč. A do třetice jako přes kopírák se zmatky v domácí obraně opakovaly po rohu ve 20. minutě, ale i tentokrát stálo při Horažďovických štěstí, když se jim podařilo odkopnout míč poskakující po brankové čáře. Ve 22. minutě napřáhl kolovečský Malý a jeho rána z 18 m prosvištěla kolem levé tyče domácí branky. Stejný hráč napřáhl o pár minut později ještě z větší dálky, ale gólman Kozlík měl opět štěstí, když se míč lehce tečovaný jedním z domácích beků zastavil o břevno. Lídr tabulky poté ještě předvedl několik rychlých kombinačních akcí, ale v poslední minutě před odchodem do kabin mohl paradoxně inkasovat. Domácí brejk však zhatila špatná finální přihrávka.


Druhá půle nabídla více bojovnosti, než pohledného fotbalu, a domácí v ní začali nervózní hosty více trápit. V 62. minutě se do rozhozené kolovečské obrany řítili Jůda s Cihlářem, ale míč je neposlechl. Kontrovat mohl hostující J. Bittengl, který dostal míč na malém vápně, ale namísto zakončení se ukličkoval. Na druhé straně předvedl parádní akci Jůda, jehož slalom zastavili hosté těsně před pokutovým územím. Míče se ujal sám faulovaný hráč, ale jeho rána mířila nad. V nervózním závěru doplatil na strkanici před horažďovickou brankou hostující Černý, který viděl druhou žlutou kartu a šel předčasně do sprch. Gól ale už nepadl.


Poločas: 0:0. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Černý). Rozhodčí: Houdek – Schneider, Urban. Sestavy: Horažďovice: Kozlík – Šedivý, Hadraba, Janouškovec (62. Mičkal), Mirvald, Šafanda, Cihlář, Jůda (90. Greger), Dytrt, Sova, Jiřík. Koloveč: Míčka – Vlček, Baxa, Malý, Parlásek, Černohorský, M. Bittengl, Kovács, Šperl, Černý, J. Bittengl.


Boj o záchranu si naopak zkomplikovaly Chanovice, které doma podlehly Rokycanům 0:4, když všechny branky dostaly ve druhé půli.