Bezbrankovou remízou v Jankově si fotbalisté Klatov definitivně zajistili divizní příslušnost i pro příští soutěžní ročník.


„Byly to nervy. Začali jsme výborně a v úvodní dvacetiminutovce jsme si vypracovali čtyři slibné střelecké příležitosti, bohužel ani jedna se neujala. Pak se domácí postupně vymaňovali z našeho tlaku a i oni zahrozili. Gólman Jarolím ale náš tým podržel,“ vrátil se k prvnímu poločasu důležitého nedělního zápasu trenér TJ Klatovy Pavel Běloušek. Podle jeho slov byla druhá část utkání více o taktice. „My jsme hráli ze zajištěné obrany. Měli jsme asi tři střelecké příležitosti, ale stejně tak domácí nás vystrašili, jenomže náš gólman znovu tým podržel. Závěr byl nervóznější, ale povedlo se,“ oddechl si Běloušek, který je spokojený. „Cíl jsme splnili a nikdo se nás za čtrnáct dnů nebude ptát jak,“ uvedl trenér, jehož svěřence čeká tečka za letošním divizním jarem doma proti Strakonicím. „Vyhověli jsme žádosti Jihočechů a bude se hrát už od 14.00 hodin. Jsem sám zvědav, jak si naši hráči vychutnají zápas bez tlaku, jak se budou fotbalem bavit,“ dodal.


Příliš do řeči nebylo po debaklu 1:6 na hřišti pražské Admiry trenérovi divizních fotbalistů FK Horažďovice Karlu Krejčímu. „Štve mě, že někteří naši hráči to už zabalili. Chtěl jsem soutěž se ctí dohrát, ale bohužel. Nejhorší je, že jsem s tím nemohl nic udělat. Měl jsem k dispozici jen dvanáct hráčů, takže jsem nemohl ani střídat, vždyť jsem při zápase trnul, aby se někdo nezranil. Je to pro mne obrovské zklamání, lituji toho, že jsem se na ten půlrok do Horažďovic vůbec vrátil,“ uvedl lodivod. „První půle byla na Admiře z naší strany tragická. až po domluvě v kabině se naše představení trošku vylepšilo. Ale Admira je vynikající a naše individuální hrubky potrestala,“ dodal Krejčí.