Horažďovičtí na podzim v patnácti zápasech nasbírali patnáct bodů. Pětkrát vyhráli, remízou žádná jejich bitva o body neskončil, ale desetkát odcházeli ze hřiště v roli poraženého. Soupeřům nastříleli 21 gólů, 36 jich inkasovali. Do mistrovského jara půjdou z jedenácté příčky tabulky. Na nelehké boje se připravují od 10. ledna.

„Trénujeme třikrát týdně venku, musíme nejdříve něco naběhat,“ upřesnil kouč FK Horažďovice Lubomír Vašica. Pod jeho taktovkou polyká zimní tréninkové dávky dvanáct až sedmnáct fotbalistů. „Nikdo nás po podzimu zatím neopustil. Naopak už mohu prozradit, že přišel z divizních Klatov mochtínský Jaroslav Cihlář, který bude nastupovat podle situace na postu záložníka nebo útočníka. Další posilou je stopér David Pikolon, který naposled hrál v Blatné, ale předtím sedm let stabilně kopal divizi ve Strakonicích,“ řekl horažďovický lodivod, který by ještě rád získal po jednom hráči do zálohy a do útoku.

„Máme něco rozjednáno, dnes je ale opravdu předčasné uvádět konkrétní jména,“ dodal kouč, který také nezapomněl na víkendy naordinovat svým svěřencům přípravná utkání. „Účastníme se zimního turnaje na umělé trávě ve Strakonicích. V rámci Dudák Cupu ještě sehrajeme sedm zápasů, jeden už jsme absolvovali. Se strakonickým ddivizním dorostem jsme remizovali 1:1, když se na hřišti vystřídalo všech osmnáct hráčů, které jsem měl k dispozici. Náš gól dal z penalty Jiřík. Zápas jsme pojali jako seznamovací,“ upřesnil informace Vašica, jehož tým těsně před prvním mistrovským utkáním navíc prověří účastník jihočeské I.A třídy, béčko Strakonic.

„Generálka na přírodní trávě se bude hrát na hřišti ve Velkých Hydčicích, přesný termín dnes ještě nevím,“ uvedl trenér. Fotbalisté Horažďovic se dnes v rámci Dudák Cupu utkají na strakonické umělce od 11.00 hodin se Štěkní, Vašica bude mít k dispozici kompletní kádr.