Druhý tým soutěže skalpoval mdlého soupeře a po výhře 4:1 stáhl náskok Kolovče na čele tabulky na čtyři body.

Svěřenci charismatického kouče Čadka vlétli na hosty jako uragán a po dvaceti minutách zadělali na výhru. „Nezachytili jsme začátek zápasu, brzy inkasovali a potom si dali vlastní branku. Soupeř více bojoval, ukázal větší touhu po vítězství. Naše porážka je zasloužená," nechal se po bitvě slyšet kouč Kolovče Štěpán Hirschl.

Doškové a spol. přijeli s pohodlným náskokem v tabulce, nepodepsalo se ukolébání na výkonu mužstva? „To nedokážu říct. Zápas se nám celkově nepovedl, ani navrátilci po zranění Milota s Tomášem Doškem nepředvedli top výkon," pokračuje lodivod lídra tabulky krajského přeboru.

Do přestávky se zaskvěl druhou brankou v zápase Mičkal a hosté byli na ručník. „Hlas jsem v kabině nezvýšil. O přestávce si vzal slovo kapitán Lukáš Došek a přesně zhodnotil první půli, takže jsem mu dal za pravdu. Situaci jsme řešili v klidu," prozrazuje Hirschl.

Po hodině hry sice vykřesal jiskru naděje kolovečský kanonýr Šperl, jenže tu záhy sfoukl čtvrtým gólem hostující Kotrba. „V té chvíli bylo po zápase," ví kouč Kolovče Štěpán Hirschl.

V táboře vítězů vládla spokojenost. „Navázali jsme na výkon z Horní Břízy a aktivní hrou jsme soupeře přehráli, v první půli jsme je nepustili k jejich hře," liboval si kouč Michal Čadek.

Do sestavy se vrátil zkušený sniper Beránek a jeho přítomnost na trávníku byla znát. „Vnesl do hry oživení, mohl být pomyslným jazýčkem na vahách, i když celý tým sehrál výborné utkání," pochválil svěřence Čadek, který po sezoně na lavičce Horažďovic končí. „Kam půjdu? To zatím nevím, nejsem typ trenéra, který se nabízí," říká kulantně kouč horažďovického týmu Michal Čadek.

Martin Šiška