V této fázi místo vyjasňování na čele tabulky, kde se rozhoduje o postupu, ale také ve spodních patrech tabulky, kde hrozí sestupové starosti, o žádné vyjasňování nejde. Nicméně již tento fotbalový víkend do toho může výrazně promluvit výsledky dalšího kola a fotbaloví příznivci mohou být při tom. Stačí si jen z níže uvedené nabídky zápasů dobře vybrat.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 28. KVĚTNA

Krajský přebor

Příkosice - Chanovice. Fotbalisté Chanosu zajíždějí na hřiště devátého celku tabulky, na který ztrácejí čtyři body.

1. A třída

Chlumčany – Klatovy. Klatovy si situaci související s přímým postupem do krajského přeboru z druhého místa značně zkomplikovaly remízou doma se Strážovem. Cesta k úspěšnému závěru vede přes vítězství na hřišti týmu, nad kterým doma na podzim vyhrály 3:1. Tento soupeř má tradičně závěr soutěže horší než první polovinu, a to je šance k využití. Křimice - Sušice. Sušice to nebude mít lehké na hřišti soupeře, který po podzimu propadal v tabulce a vypadal na sestup. Křimice na jaře ještě doma neprohrály, ale je pravdou, že s týmy z Pošumaví, Luby a Klatovy, doma pouze remizovaly.

1. B třída - skupina B

Švihov – Hradešice. Švihovští mají z týmů z Pošumaví na jaře nejlepší výsledky. Jejich úspěšné tažení pokazila pouze domácí prohra s rezervou Přeštic. Od té doby pět kol jejich šňůra pokračuje a doma budou chtít určitě hostům vrátit podzimní prohru 0:2.

Okresní přebor mužů

Z celků ohrožených sestupem hrají doma pouze Měcholupy, ale rezerva Lub možná bude nad jejich síly. Bezděkov bude mít těžký úkol obstát ve Velkém Boru a pramálo šancí na body mají Hory Matky Boží na hřišti lídra tabulky, který tentokrát hraje doma netradičně v sobotu od 17 hodin. Nezamyslice po dvou vysokých výhrách, ve kterých daly deset branek, hostí doma zdatného soupeře z Vrhavče.

Velké Hydčice - Mochtín B, Měcholupy - Luby B, Velký Bor – Bezděkov, Nezamyslice - Vrhaveč, Žichovice - Hory Matky Boží.

III. třída

V každém ze tří sobotních zápasů se o něco hraje. V Týnci půjde o souboj téměř postupujícího domácího kolektivu se zachraňující se Plánicí. Soupeři v Kvaseticích, kteří se rozešli na podzim bez branek, nemají bodů na rozdávání a v Horažďovicích čeká Železnou Rudu jedna z posledních překážek na cestě do okresního přeboru.

Týnec – Plánice, Veřechov - Železná Ruda (hř. Horažďovice), Kvasetice - Myslív.

IV. třída - skupina A

Ježovy hostí nováčka ze Železné Rudy a Bolešiny budou čelit snaze Dlažova pokusit se dosáhnout na první jarní body.

Ježovy - Železná Ruda B, Bolešiny B – Dlažov, Měčín B – Janovice B (hř. Bíluky).

IV. třída - skupina B

K místnímu derby dojde v Nalžovských Horách, kde domácí hostí na jaře úspěšný Zavlekov.

Svéradice B - Kašperské Hory, Soběšice – Velhartice, Kolinec - Žihobce B, Nalžovské Hory – Zavlekov (16.00).

NEDĚLE 29. KVĚTNA

1. A třída

Horažďovice – Mýto. Výhra favorizovaných domácích se rovná postupu. Luby – Nýřany. Po výhře v Sušici mají Luby možnost doma v přímém souboji o šest bodů udělat další z kroků, které mohou posílit naděje nehrát ani baráž o záchranu. Domažlice B – Strážov. Hosté po prvním bodu získaném venku na jaře budou čelit snaze domácích vrátit jim podzimní nečekanou prohru ze Strážova.

1. B třída - skupina B

Přeštice B – Měčín (10.15). Domácí rezerva dokázala na podzim přivézt ze hřiště Měčína těsnou výhru a mohla by být úspěšná i tentokrát, i když Měčínští jsou úspěšnější venku než doma a mohli by překvapit. Hrádek – Pačejov. Svatobor doma na jaře získal pouze jediný bod s Losinou. Porazit Pačejov nebude snadnou záležitostí a bod nic moc neřeší. Svéradice - Starý Smolivec (16.00). Hosté jsou třetím nejúspěšnějším celkem na domácím hřišti. Přesvědčily se o tom i Svéradice, které zde prohrály 1:2, ale doma by si výhru neměly nechat ujít. Nýrsko – Žinkovy. Rehabilitovat se před svými diváky za vysokou prohru ve Starém Smolivci bude chtít Nýrsko. Nýrští by výhrou ponechali svého soupeře i po tomto kole u dna tabulky. Mochtín - Dlouhá Ves. Hostující Tatran potřebuje nutně body k záchraně a vzhledem k tomu, že již několikrát dokázal v Mochtíně bodovat, nemusel by se ani tentokrát vracet s prázdnou.

Okresní přebor mužů

Sušice B – Janovice, Žihobce - Chanovice B (16.00)

III. třída

Zajímavý duel se hraje v neděli v Neznašovech, ve kterém Neznašovy budou nastupovat jako hosté Sokola Běšiny, který v tomto ročníku jejich hřiště využívá.

Hradešice B – Bolešiny (16.00), Malý Bor - Horažďovice B (16.00), Hartmanice - Hrádek B (10.30), Běšiny – Neznašovy (16.00, hř. Neznašovy).

IV. třída - skupina A

Oba reální aspiranti na postup hrají na hřištích soupeřů. Rozhodně těžší to bude mít Strážov v Bezděkově.

Bezděkov B - Strážov B (17.00), Spůle - Vrhaveč B (16.00, hř. Pocinovice).

IV. třída - skupina B

Na derby se těší v Milčicích, kde domácí „trpaslík“ hostí slavnější Pačejov reprezentovaný jeho rezervou.

Milčice - Pačejov B (15.00).

Miroslav Sedlmaier