Jeseničtí do zápasu vstoupili už i s gólmanem Martinem Maškem, který se mezi tři tyče vrátil po několikatýdenní zdravotní pauze. A zkušený brankář týmu nejspíš přinesl štěstí. Slavia se do soupeře zakousla jako hladový vlčák do své potravy a první poločas vyhrála s přehledem 3:0. Ve druhém dějství sice na chvilku vypadla z role, ale nakonec si vítězství celkem v klidu pohlídala. Dvě branky vstřelil Ladislav Obermajer, stejně se vedlo také o generaci mladšímu Václavu Bradáčovi. Po jedné trefě obstarali Dominik Novotný s Radkem Pešlem.

FORTUNA divize A, 10. kolo: SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) - FK Tachov (modří) 0:1 (0:0).
Divizní derby o důležité body. Tachov? Máme k němu respekt, hlásí trenér Klatov

„Kapitán (Martin Mašek) se nám konečně po zranění vrátil do brány a jako zázrakem většina věcí opět začala fungovat. Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou, jen v závěru jsme polevili, když už jsme si mysleli, že je za stavu 5:1 rozhodnuto. Kromě střídajících hráčů mě hodně potěšil zlepšený výkon Ládi Obermajera, kterému několik dalších neproměněných šancí bohužel zabránilo zkompletovat hattrick," řekl k zápasu trenér Jesenice Pavel Zdanovec.

Jeho tým, ačkoliv opět obdržel dost branek, se může od vítězného utkání ve Vyžlovce odrazit k lepším zítřkům. Chce to ale začít sbírat body i doma, kde se slávistům na jaře vůbec nedaří. Nejbližší šanci na tři body mají Jeseničtí už tuto sobotu od 17 hodin proti Kunicím, které v podzimní vzájemném měření sil porazili na její půdě celkem jasně 3:0. Jak sobotní duel tentokrát dopadne?

Okresní přebor, dohrávka 21. kola: Tatran Dlouhá Ves (na snímku fotbalisté v bílých dresech) - TJ Sokol Měčín 4:1.
OBRAZEM: Fotbalová Dlouhá Ves v dohrávce přehrála Měčín, podívejte se