V generálce na nadcházející divizní boje porazili fotbalisté Klatov v úterý v podvečer před domácím publikem Koloveč. přes prohru se ale tento nováček krajského přeboru mužů ve městě pod Černou věží předvedl v tom nejlepším světle.


Omlazený tým Klatov předvedl bojovný výkon, ovšem trápil se v koncovce. Podle nového trenéra divizního celku Jiřího Tomana úterní poslední přípravný duel ale splnil svůj účel, pomohl mu totiž odkrýt poslední otazníky a kouč má tak jasno o sestavě pro sobotní mistrovský souboj proti pražské Admiře.


TJ Klatovy – Slavoj Koloveč 3:2. Domácím fotbalistům se vydařil vstup do utkání a už po pěti minutách hry vedli brankou Zedníka, který se šikovně uvolnil ve velkém vápně a přestřelil kolovečského gólmana Simbartla. Ovšem právě na jeho výborném výkonu pak ztroskotala většina dalších šancí klatovských fotbalistů. Blízko ke střeleckému úspěchu byl klatovský mladíček Pavlík a a znovu i ostřílený divizní útočník Zedník.


Skóre se však neměnilo a divizní Klatované se tak mohli přesvědčit o pravdivosti rčení nedáš dostaneš, když v závěru prvního poločasu utkání hosté vyrovnali.


Po změně stran trenéři obou fotbalových kolektivů zamíchali v sestavách. V 60. minutě se domácí znovu ujali vedení. Útočník Pavlík nepřehlédl volného Matějku, kterému také poslal míč. Ten si ale jeden z kolovečských obránců ve snaze překazit soupeři úmysl nešťastně zasunul do vlastní sítě.


Ambiciózní nováček krajského přeboru ovšem v Klatovech zdaleka zbraně nesložil a znovu vyrovnal. Využil zaváhání domácích při trestném kopu a velice rychlou akci gólem zakončil zkušený Šperl. Klatované ale dokázali strhnout vítězství v posledním přípravném utkání na svoji stranu, když kolovečským gólmanem vyraženou Zedníkovu střelu doklepl do sítě Vacovský.


Domácí poté neměli daleko k pojistce v podobě dalšího gólu, ale zase selhali v koncovce. Tutovku spálil Pavlík, blízko ke gólu měla také nová akvizice klatovských útočných řad, Erik Mirga, která přišla na hostování ze ZČE Plzeň, a hlavičkující posila z Mochtína, záložník Jaroslav Cihlář, který na jaře kopal krajský přebor v dresu Sušice.


Poločas: 1:1. Rozhodčí: Jiří Bureš – Blaheta, Presl. Diváků: 150.