Na prvním místě byla radost ze setkání s bývalými spoluhráči a kamarády po letech, kdy spolu „válčili" ve fotbalové divizi.

To byl sobotní přátelský zápas na chanovickém hřišti, kdy proti sobě nastoupily týmy Chanovice 2003 – 2004 (hráči chanovického týmu, který v tomto soutěžním ročníku vybojoval postup do divize, a jejich kamarádi) a Chanovice 2006 – 2010 (hráči, kteří reprezentovali chanovický fotbal v dalších, již ne tak úspěšných sezonách).

„Divizáci" ukázali, že pořád umějí, a porazili svého soupeře 6:4.

Zápas se nesl v přátelském duchu, o čemž svědčilo i to, že někteří svým spoluhráčům i soupeřům věřili natolik, že si nevzali ani chrániče. Hlavní rozhodčí Václav Duda opravdu moc práce neměl. Zato jeho kolegové na čarách, Jiří Orlík a Miroslav Kohout, se mohli „umávat" při ofsajdech a často se nechali výhradami hráčů, kteří se dohadovali, zda byl ofsajd tři nebo jeden metr, ovlivnit.

O fotbalové umění byla sice většinou nouze, vynahradily to ale vtipné momenty a hlášky typu: „Hrajeme jako Barcelona, vidíte?"

Tým chanovických „mladíků" měl od začátku více ze hry, ale skóre otevřel Racek z mužstva soupeře. Výběr Chanovic 2006 – 2010 kolem Lukáše Černohorského si to ale nenechal líbit. Daněk a Soukup otočili výsledek v prospěch svého týmu. Před přestávkou jim ale radost pokazil svéradický kanonýr Beránek, který po několika nevydařených pokusech vyrovnal na 2:2.

Po přestávce ale začali úřadovat „divizáci". Po čtyřech minutách je poslal do vedení Jíra, který za pár minut přidal další branku. Pět minut po něm zvyšoval Beránek na 5:2 a s „mladíky" to už vypadalo všelijak. Naději jim dal Černohorský, který snížil na 3:5, ale chvíli potom vrátil Zdeněk týmu Chanovice 2003 – 2004 tříbrankové vedení. Diváci, kterých se sešlo okolo stovky, viděli nakonec i úspěšně provedený pokutový kop v podání Pavla Srba z mužstva Chanovice 2006 – 2010, který stanovil konečné skóre zápasu.

„Jsme rádi, že jsme se mohli sejít a zahrát si. Kluky to bavilo a doufám, že se nám brzy podaří podobný zápas zopakovat. Mohla by z toho být i hezká tradice," pochvaloval si po zápase jeden z organizátorů exhibice Černohorský.

Sestavy

Tým Chanovice 2003 – 2004: Lukáš Jíra, Martin Varga, Michal Šedivý, Vlastimil Beránek, Jiří Zdeněk, Jiří Frýzek, Zdeněk Valenta, Miroslav Herout, Petr Cibulka, Tomáš Boček, Václav Turek, Pravoslav Racek. Trenér: Miroslav Rambousek. Ostatní činovníci: Stanislav Pavlovský, Zdeněk Čekan, Jiří Frýzek st.

Tým Chanovice 2006 – 2010: Zdeněk Daněk, Martin Lukeš, Lukáš Černohorský, Josef Polena, Bronislav Pavlovský, Jaroslav Malý, Jaroslav Šimsa, Pavel Srb, Radim Šiška, František Jarolím, Michal Polena, Karel Soukup. Trenér: Miroslav Augustín.