Pačejov – Horažďovice 1:3

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. V 9. minutě musel poprvé zasahovat horažďovický brankář Macoun, lehkou střelu ze střední vzdálenosti ovšem pohodlně chytil. Hosté poprvé vystřelili na pačejovskou bránu ve 12. minutě, Forman po centru Nauše ovšem minul. První branka padla ve 24. minutě. Dytrt nejdříve po přihrávce Milana Kubaně trefil tyč Macounovy branky, Klásek z dorážky ovšem už mířil přesně a poslal domácí do vedení. Další velkou šanci měl o pět minut později opět Dytrt, Macouna však neprostřelil. Z protiútoku mohl vyrovnat Nauš. Obešel pačejovského gólmana Kozlíka, prázdnou bránu ale netrefil. Ve 37. minutě se však už Forman, který „uloupil" míč při chybné rozehrávce domácích, už nemýlil a srovnal na 1:1.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe hostům. Už ve 47. minutě se k „přetaženému" centru dostal Boček a střelou z úhlu nedal Kozlíkovi šanci. V dalších minutách se hrálo převážně na polovině Pačejova, těch několik šancí, které si domácí vypracovali, skončilo mimo. Vítězství si hosté pojistili v 63. minutě, kdy se míč těsně před brankou dostal ke zcela volnému Janouškovci. Ten si zkušeně počkal, až kolem něj „prolétne" na druhou stranu branky se přemisťující Kozlík a do prázdné brány pohodlně zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Horažďovičtí si v poslední půlhodině dvougólové vedení už pohlídali, zatrnulo jim ovšem v 85. minutě. Nejdříve Macoun v pádu těsně před dobíhajícím hráčem hostů stihl „uklidit" míč na roh, po rohovém kopu pak se štěstím vyrazil hlavičku Panušky na další roh. Ale štěstí nepřálo Pačejovským ani napotřetí, míč sice po rozehrávce prošel až k nehlídané zadní tyči Macounovy branky, hlavičkující pačejovský hráč na něj ovšem těsně nedosáhl.

„Dnešní zápas potvrdil to, s čím se potýkáme od začátku soutěže. V naší hře je spousta nepřesností. Strašně moc se nadřeme, abychom vybojovali balón a pak jej po první druhé přihrávce opět odevzdáme. Nedaří se nám bohužel ani ve střelbě. Vypracujeme si šance, ale hráči je řeší špatně, alibisticky, než aby to vzali na sebe a sami zakončili, přihrávají a vzápětí uděláme chybu, kterou soupeř potrestá. Hráč jde sám na bránu a místo toho, aby zakončil, tak přihraje. A pak při protiútoku sami přihrajeme soupeři na gól. To hráče samozřejmě psychicky sráží, a motáme se stále v začarovaném kruhu," nebyl spokojený s výkonem svých svěřenců trenér Pačejova Lubomír Vašica.

Horažďovický trenér Jiří Mazuch kritizoval hráče za výkon v první půli. „První poločas byl z naší strany velmi nervózní. Vůbec jsme nehráli, co jsme chtěli, přizpůsobili jsme se hře domácích a bylo to hodně špatné. O přestávce jsem v kabině některým hráčům domluvil a ve druhém poločase už to bylo lepší," zhodnotil utkání Mazuch.

Poločas: 1:1. Branky: 24. Klásek – 37. Forman, 47. Boček, 63. Janouškovec. Rozhodčí: Šálková – Pohančeník, Hessová. ŽK: 1:0. Diváci: 250.

Sestava Pačejova: Kozlík – Kubaň M., Žák (46. Pelouch), Šeba, Dytrt, Kubaň J., Klásek, Polena, Hlůžek (70. Hosnedl P., Ticháček, Panuška.

Sestava Horažďovic: Macoun – Greger M., Janouškovec, Vrzal, Forman, Šafanda, Greger T., Jůda, Soca, Květoň, Nauš.

David Kojan