Pačejovští si na sobotní odpoledne ve spolupráci s Obecním úřadem Pačejov připravili pro veřejnost velmi bohatý a pestrý program, který by se dal nazvat „dva v jednom“.

Ukázalo se, že myšlenka spojit sokolské oslavy se slavnostním vyhlášením soutěže „Vesnice roku 2019“ byla více než dobrá. V areálu hřiště Sokola Pačejov se pořád něco dělo od dopoledne až do pozdních nočních hodin. V rámci sportovního odpoledne byla sehrána tři fotbalová utkání. Vše odstartoval zápas přípravek Pačejova a Chanovic. Poté je vystřídali muži obou klubů v rámci přípravného utkání.

Vrcholem oslav byl zápas pačejovské staré gardy s týmem internacionálů České republiky. Ti prokázali své nesporné kvality a zvítězili 6:1, když se třikrát trefil Tomáš Kuchař, dva góly vstřelil Robert Vágner a jednou skóroval také Jiří Ondra. Čestný úspěch domácích zaznamenal Petr Pavelec. Utkání „starých pánů“ řídil legendární rozhodčí Pavlín Jirků.

Před zápasem pronesli své zdravice František Kába, předseda TJ Sokol Pačejov, starosta obce Jan Vavřička, předseda Pošumavského sportovního sdružení Klatovy Josef Skála a zástupce OFS Klatovy Václav Zahradník. Do síně slávy Sokola Pačejov byl oficiálně uveden František Modl, který provedl čestný výkop. Program v areálu pačejovského hřiště pak pokračoval na parketu taneční zábavou a vyvrcholil velkolepým hudebním ohňostrojem. „Poděkování patří všem, kteří se na zdárném průběhu dne organizačně podíleli a samozřejmě obecnímu úřadu za součinnost obou významných akcí,“ uvedl za pačejovský klub Tomáš Cihlář.

Autoři: Tomáš Cihlář, Martin Mangl

Fotbalisté Švihova (na archivním snímku hráč v modrém dresu) o víkendu nehrál.
Rezerva Bolešin zvítězila i podruhé