Velkolepým fotbalovým zápasem oslavil TJ Sokol Hradešice 40. výročí existence v sobotu 13. června. Na místním fotbalovém hřišti se ve utkaly staré gardy domácích fotbalistů a Sparty Praha.

Pro diváky byla připravena autogramiáda sparťanských fotbalistů a vylosovaní diváci měli možnost zahrát si pokutové kopy proti legendárnímu sparťanskému gólmanovi Milanu Sovovi.

Zápas řídil jako hlavní sudí bývalý mezinárodní rozhodčí 75letý Jan Veverka. Čestný výkop zápasu provedli zasloužilí členové Sokola Hradešice Dušan Ondrejko, Václav Soukup a František Lávička, kteří také dostali na památku míč podepsaný sparťanskými fotbalisty.

„Na oslavu vzniku TJ Hradešice jsme pozvali Spartu, protože většina z nás je sparťanů a její mužstvo má zvuk a přiláká hodně lidí,“ řekl Milan Černík, vedoucí A týmu Sokola Hradešice. „Také někteří z nás si splnili sen a zahráli si proti slavné Spartě. Mně se to bohužel kvůli nachlazení nepodařilo. Koupil jsem si na to nové kopačky, ale bohužel,“ dodal.

Průběh zápasu se mi líbil, předpokládal jsem, že kluci nebudou mít takový respekt před hráči Sparty. Ale ten respekt je vidět, vždyť na soupisce jsou slavná jména a počty vstřelených branek za Spartu hovoří samy za sebe,“ řekl Roman Mácal, sekretář TJ Sokol Hradešice a zároveň komentátor utkání.
„Je to super, počasí vyšlo a hlavně zdravíčko aby klukům vydrželo. Jsem místní, takže samozřejmě fandím Hradešicím a potom teprve Spartě. Ale jinak jsem Sparťan,“ řekl jeden z diváků, Miroslav Uhlík starší.

STARÉ GARDY:

HRADEŠICE - AC SPARTA PRAHA 1:7

Branky: František Melka – Kočí 2, Černý, Caudr 2, Jarolím, Kilián.

Sestava bývalých hráčů AC Sparty Praha (v závorce jsou za jménem uvedené starty za Spartu/vstřelené branky. Ten, kdo má ČR = reprezentace): Sova Milan (82/0); Táborský Vladimír (547/25; ČR); Kotek Jaroslav (103 /0); Čabala Ivan (224/47; ČR); Caudr Zdeněk (551/31); Jarolím Josef (456/126); Berger Jan (331/94; ČR); Kočí Boris (72/24); Kotál Václav (525/14); Černý Pavel (143/70; ČR); Štambachr František (457/47; ČR); Tintěra Bohuslav (42/2); Finger Jiří (62/12); Bartoň Jaroslav (243/87).

Sestava hráčů Hradešic: Chroust Václav, Kodýdek Pavel, Melka František, Bejvl Stanislav, Melka Milan, Pivnička Karel, Kilián Miloslav, Šimko Anton, Vaněček Leoš, Hlaváč Václav, Uhlík Jiří, Buchta Jaroslav, Melka Josef, Přerost František, Samec Jiří, Vaněk Luděk, Šmrha Miroslav, Ryba Ladislav.

Pokud někoho překvapí, že hradešický Kilián dal branku za Spartu, je to proto, že hrál druhou půli za hosty z Prahy. To bylo umožněno ze strany Sparty jako jakýsi bonus pro vybraného zasloužilého hráče domácího týmu.