DIVIZE, SKUPINA A

Když si Sušice v hektickém závěru minulého ročníku krajského přeboru vybojovala prvenství a postup do divize, asi by se nenašel nikdo, kdo by, i přes všechny problémy, se kterými se Sušice při svém návratu do divize potýkala, předpokládal ve vyšší soutěži tak katastrofální podzim. Sušičtí nezískali v soutěži za 15 zápasů ani bod, což je černá tečka pro fotbal v Pošumaví.

Poslední kolo divize ale přineslo pro Pošumaví i dobrou zprávu v podobě dvoubodového penaltového vítězství Klatov ve čtvrteční předehrávce v Praze na Aritmě. Klatovy ještě čeká dohrávka odloženého domácího zápasu se Středočechy z Dobříše. Tento duel se bude hrát na umělé trávě v Plzni v Luční ulici za umělého osvětlení v sobotu
26. 11. od 15.30 hodin.

Sušice – Sedlčany 0:3 (0:0; branky: 57. Soldát, 79. Repetný, 81. Kdolský; roz.: Novotný – Štuk, Kouba; ŽK: 1:2; div.: 150).

Hrálo se na umělé trávě a domácí doufali, že by to mohlo konečně vést k bodovému zisku. Vstup do zápasu se Sušici povedl, vypracovala si několik šancí, žádnou z nich ale neproměnila. Ve druhé půli hosté předvedli vysokou produktivitu, když ze čtyř střel na branku vstřelili tři góly.

„Rozhodl druhý poločas. Udělali jsme chybu, kterou soupeř potrestal. Pak jsme sice vyrovnali, ale byl odpískán ofsajd. Za dvě minuty jsme dostali gól na 0:2 a bylo hotovo. Pořád se to opakuje. První poločasy máme lepší, ale neodehrajeme celý zápas tak, jak bychom měli. Těžko k tomu něco říkat, je to prostě tak," řekl k utkání sušický trenér Jan Staněk.

Sestava Sušice: Gill – Vichr, Fuchs (35. Brabec), Kysilka, Klíma (72. Hubáček), Vrhel, Králík, Varga (82. Skála), Čanecký, Bachroň, Hrubec.

Aritma Praha – Klatovy 1:1 (1:1; na PK 3:5; branky: 45. Turák – 18. Vojtko; roz.: Jati – Nehasil, Aubrecht; ŽK: 1:3; div.: 100).

Sestava Klatov: Rojík – Krásný (91. Sojka), Žáček, Rybák, Pavlovič, Janda, Mészáros, Vojtko (85. Matějka), Chirinciuc, Kotrba, Lucák (74. Dolanský).

KRAJSKÝ PŘEBOR

Tak, jako vloni, končil letos podzim ve fotbalovém krajském přeboru derby dvou týmů z Pošumaví. Vloni Luby doma po remíze se Svéradicemi vyhrály na penalty a tyto dva body je vynesly na 13. místo se 16 body. Tentokrát Luby zakončily podzim nejtěsnější výhrou venku nad nováčkem z Nýrska.

Zdá se, že Luby v krajském přeboru herně vyzrály, mladí hráči získali více zkušeností, a to dohromady přineslo výsledný efekt. Výhrou v Nýrsku si Luby prodloužily úspěšnou šňůru šesti zápasů za sebou bez porážky, a přezimují tak na čtvrtém místě se stejným počtem bodů jako třetí rezerva Jiskry Domažlice.

Svéradice skončily oproti minulému ročníku o jeden stupínek v tabulce hůře, na 10. místě, ale s o 10 branek pasivnějším skóre. Vylepšit si toto umístění jim v posledním kole podle očekávání neumožnil lídr tabulky Petřín Plzeň, který si po výhře 2:0 odvezl ze Svéradic tři body.

Třetí tým z Pošumaví, Okula Nýrsko, se s rolí nováčka vypořádává statečně. Se 14 body sice v nejvyšší krajské soutěži nezazářil, ale ani výrazně nepropadl. Na 14. místě ztrácí Nýrsko na jedenáctou příčku pouze bod.

Svéradice – Petřín Plzeň 0:2 (0:1; branky: 45. Motl, 68. Zoubek; roz.: Šiška – Lhoták, Duspiva; ŽK: 3:2; div.: 60).

Sestava Svéradic: Soukup – Prokopec, Jiřinec, Vachuška, Krejčík, Heřman, Klas M., Makovec, Petřík, Brůha, Kába.

Nýrsko – Luby 0:1 (0:1; branka: 31. Čipera; roz.: Volf – Petrželka, Mazán; ŽK: 2:2; div.: 105).

Zápas se hrál na promáčeném trávníku za mírného deště. Hosté se v úvodu první půle dostávali na dostřel soupeřovy branky častěji než domácí, ale první velkou šanci spálil nýrský Rubáš, který nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit lubského gólmana Kalaše. Gól padl ve 31. minutě. Po nepovedeném odkopu domácích od branky se k míči dostal Cole a nahrál ho Čiperovi, který svojí střelou poslal hosty do vedení. Pět minut před pauzou si v souboji o míč těžce zranil koleno nýrský Trefanec a musela pro něho přijet rychlá záchranná služba.

Ve druhé půli se domácí snažili o vyrovnání, ale bez gólového úspěchu. Branku, i přes několik šancí, už nedaly ani hostující Luby, a tak zápas skončil nejtěsnější výhrou hostů.

Sestava Nýrska: Moravec – Brož, Rubáš, Šnour (87. Škvarenina), Výtisk (66. Bureš), György T., György I., Kalivoda, Lužný, Kolář, Trefanec (43. Eliáš).

Sestava Lub: Kalaš – Křížek, Voráč, Sýkora, Vejskal, Čipera, Cole, Švátora (89. Pivoňka), Koželuh, Čížek, Hora (71. Raišl).

1. A TŘÍDA

Tu nejlepší tečku za podzimní částí fotbalové 1. A třídy udělaly v 15. kole týmy z Pošumaví. Tři body získaly ze čtyřlístku účastníků tři kluby, Mochtín musel pro nezpůsobilý terén svůj zápas se Kdyní odložit, pokud to schválí řídící komise bude se hrát v sobotu 26. 11. na hřišti UMT v Sušici.

Pačejov po povinném vítězství nad nováčkem z Tlučné, který na podzim neuhrál ani bod, si v tabulce polepšil na 14. místo.

Doma naplno bodovali i fotbalisté Žichovic, ale jejich cesta za vítězstvím byla provázena dvěma rozdílnými poločasy. Ten druhý byl pro ně daleko úspěšnější a díky němu mohli mít na konci zápasu parádní náladu, která pokračovala na navazující dokopné. Na 9. místě v tabulce může Žichovice předstihnout pouze Sokol Mochtín, pokud zvládne sobotní dohrávku.

Důvod oslavovat měli i hráči Horažďovic, kteří se postarali o parádní tečku výhrou na hřišti v Křimicích, které byly před tímto kláním v tabulce před nimi na čtvrtém barážovém místě. A právě na tomto místě je Horažďovice po výhře nahradily.

Jaro slibuje boj na ostří nože, a to o postupové příčky i o místa znamenající záchranu. Postoupit mohou až čtyři týmy, dva přímo a dva z baráže, a sestup se při předpokládaném pádu Sušice z divize může týkat až šesti celků (tři přímo a tři v baráži). Rozdíl mezi předposlední Košutkou a devátými Žichovicemi je pouhých pět bodů, proto se máme na jaře na co těšit.

Kdyně – Mochtín (odloženo pro nezpůsobilý terén).

Pačejov – Tlučná 7:2 (5:0; branky: 8. Kubáň, 9. Klásek, 19. Ticháček, 24. Kubaň, 26., 89. Polena, 68. Panuška – 59. Černý, 80. Schejbal; roz.: Jílek – Kulhánek, Kohout; ŽK: 0:1; div.: 80).

Křimice – Horažďovice 2:4 (0:2; branky: 85. Zapoměl, 89. Kovačič – 3. Nauš, 13., 66., 80. Forman M.; roz.: Homr – Fillinger, Krauz; ŽK: 1:2; div.: 80).

Žichovice – Město Touškov 4:3 (1:3; branky: 38. (PK), 47. (PK) Špírek, 65. Hlaváč, 80. Šimáček – 3., 37. Nosek, 42. (PK) Karbusický; roz.: Rubáš – Šálková, Plzák; ŽK: 3:4; div.: 100).

1. B TŘÍDA, SKUPINA B

Poslední podzimní kolo fotbalové 1. B třídy, skupiny B vystavilo vysvědčení všem šesti týmům z Pošumaví. Nejlepší známku z nich dostaly Chanovice, které oproti minulému podzimu zaznamenaly největší vzestup, když letos získaly o devět bodů více a přezimují na 3. místě. V Chotěšově, který dohrával bez dvou vyloučených hráčů, jim tři body zařídil v 90. minutě Chalupný.

Dvojku si zasluhuje Hrádek, který si sice oproti loňsku pohoršil na 4. místo, ale získal o čtyři body více. Stejná známka patří také nováčkovi soutěže z Klatov, který má na 5. místě pro jaro výbornou výchozí pozici k honu za nejlepšími.

Oproti minulému podzimu si nejvíce pohoršil tehdy druhý Sokol Měčín, který letos získal o sedmnáct bodů méně a klesl na úplné dno tabulky. V takovém případě si lepší známku než pětku nezaslouží.

Boj o záchranu čeká na jaře i Strážov, který získal o čtyři body více než loni, což mu stačilo na 11. příčku. Známka čtyři plus za podzimní výsledky patří Tatranu Dlouhá Ves. V tabulce skončila Dlouhá Ves o dva body před Strážovem na 10. pozici a na jaře ji čekají starosti se záchranou.

Klatovy B – Měčín 4:0 (2:0; branky: 21. Kotáb, 28. Janda, 50., 71. Bezděk; roz.: Říha; ŽK: 0:1; div.: 30). Utkání, které se hrálo v Sušici na „umělce", bylo pro malý počet hráčů Měčína předčasně ukončeno. Podle platných norem zůstane v tomto případě zachován výsledek dosažený na hřišti.

Hrádek – Strážov 3:1 (2:0; branky: 8., 30. Matějka, 49. Harant – 86. (PK) Kološ; roz.: Brůha; ŽK: 1:4; div.: 80).

Chotěšov – Chanovice 1:2 (1:1; branky: 32. Vacek – 24. Zoubek, 90. Chalupný; roz.: Fanfule L., ŽK: 4:0; ČK: 2:0 (38. Denk, 57. Štökl); div.: 80).

Dlouhá Ves – Štěnovice 1:1 (1:1; na PK 2:3; branky: 14. Matějka – 21. Belan; roz.: Velíšek; ŽK: 1:1; div.: 40).

1. Plzeň Černice⋌ 13 10 1 1 1 42:12 33
2. Starý Plzenec⋌ 13 10 1 1 1 38:13 33
3. Chanovice⋌ 13  9 1 0 3 27:21 29
4. Hrádek⋌ 13  9 0 0 4 27:17 27
5. Klatovy B⋌ 13  8 1 0 4 32:14 26
6. Chotěšov⋌ 13  6 2 0 5 23:18 22
7. Přeštice B⋌ 13  4 2 2 5 25:31 18
8. Žákava⋌ 13  5 0 2 6 33:29 17